Fot. Facebook

Porwana trzylatka i jej matka odnalezione!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Porwana trzylatka i jej matka odnalezione, sprawcy zostali zatrzymani.

Właśnie otrzymałem potwierdzenie, że zatrzymano dwóch prawdopodobnych sprawców, czyli ojca dziecka i jeszcze druga osobę – powiedział w rozmowie z PAP wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Dodał, że trzylatka i jej matka zostały odnalezione.

„To dobra wiadomość, sprzed kilku minut. Jeżeli chodzi o siły i środki to nie czas o nich mówić, ale w mojej ocenie siły i środki, które zostały zastosowane były właściwe i adekwatne do sytuacji” – powiedział PAP wiceminister SWiA Jarosław Zieliński. Dodał, że policja od pierwszych chwil, od uzyskania informacji „robiła wszystko, żeby skutecznie znaleźć sprawców, odzyskać osoby uprowadzone, a następnie ukarać tych, którzy dokonali tego czynu”.

25-letnia kobieta i jej 3-letnia córka, uprowadzone w czwartek, są zdrowe i przebywają obecnie w komendzie miejskiej policji w Ostrołęce – powiedział na konferencji w piątek rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Do porwania doszło w czwartek przed południem na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Z relacji bezpośredniego świadka wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni, używając siły, zabrali do samochodu 25-letnią kobietę i jej 3-letnią córkę i odjechali.

Rzecznik prasowy Sądu Rejonowego sędzia Beata Wołosik poinformowała PAP, że w lutym 2018 r. ten sąd oddalił wniosek ojca dziecka, bo matka dziewczynki wykazała w postępowaniu, że mężczyzna zgodził się, aby obie z córką zostały w Polsce. Ojciec chciał zabrać dziecko do Niemiec.

„Nadto, w oparciu o opinię biegłych psychologa i pedagoga sąd ustalił, że istnieje poważne ryzyko, iż powrót dziecka do Niemiec naraziłby je na szkodę fizyczną lub psychiczną oraz postawiłby je w sytuacji nie do zniesienia” – poinformowała sędzia Wołosik. Sąd nie zgodził się także na wydanie dziecka ojcu w trybie Konwencji haskiej, bo nie ma do tego podstaw.

Ojciec dziewczynki odwołał się od tej decyzji Sądu Rejonowego i Sąd Okręgowy w lipcu 2018 r. apelację mężczyzny oddalił.

Porwana trzylatka i jej matka odnalezione!
4.9 (82%) 10 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze