fot. Komenda Policji w Olsztynie

Poważny wypadek autokaru z pielgrzymami. 8 osób w szpitalu

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do wypadku z udziałem autokaru przewożącego pielgrzymów doszło na drodze krajowej nr 53 koło Olsztyna. 8 osób jadących autobusem trafiło do szpitali, w sumie rannych zostało 26 osób – podaje olsztyńska policja. Do wypadku doszło na trasie Olsztyn – Szczytno.


Przed 13:00, niecały kilometr za miejscowością Klewki w kierunku Trękuska w miejscu niedozwolonym, bo na zakręcie 32-letni kierowca mazdy zaczął wyprzedzać terenowego land rovera z przyczepą. Z przeciwnej strony jechał turystyczny autokar. Wskutek niebezpiecznego manewru wszystkie pojazdy zaczęły hamować. Autokar wiozący 41 pielgrzymów oraz land rover zjechały na pobocze, a następnie do rowu, gdzie się przewróciły. Na miejsce przyjechały karetki oraz przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

8 osób trafiło do szpitali. Jedna z nich ma poważniejsze obrażenia, jednak jak podkreśla policja – życiu żadnej z rannych osób nie grozi niebezpieczeństwo. Z kolei żaden z podróżujących mazdą ani landroverem nie odniósł obrażeń. Łącznie w wypadku uczestniczyło 48 osób. Policja na miejscu wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Już teraz wiadomo, że kierowcy wszystkich trzech pojazdów byli trzeźwi. Na czas zabezpieczania miejsca wypadku dk 53 dla ciężarówek jest nieprzyjezdna; natomiast kierowcy samochodów osobowych mogą kierować się przez Butryny. Utrudnienie może potrwać jeszcze kilka godzin.

Zobacz także
Wasze komentarze