epa06120879 Pope Francis (R) hugs a faithful (L), during general audience in the Paul VI Hall, Vatican City, 02 August 2017. EPA/GIORGIO ONORATI Dostawca: PAP/EPA.

Powrót papieskich audiencji [GALERIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sierpniu (po krótkiej wakacyjnej przerwie) powracają w Watykanie audiencje ogólne. Papież spotkał się też dzisiaj ze sportowcami z klubu Borussia Mönchengladbach. Powiedział im: „Bądźcie sportowcami dobra i pokoju”.

Zachęcam was, abyście nadal byli „sportowcami dobra i pokoju”, których świat dzisiejszy tak bardzo potrzebuje – powiedział Franciszek do piłkarzy i działaczy niemieckiego klubu Borussia Mönchengladbach, których przyjął 2 sierpnia w Auli Pawła VI tuż przed pierwszą po wakacyjnej przerwie audiencją ogólną.

W krótkim przemówieniu do swych gości papież zaznaczył, że ich odwiedziny są dla niego okazją do „wyrażenia także wdzięczności za więzi przyjaźni, jakie stworzył klub piłkarski, zwłaszcza drużyna dawnych sław i stowarzyszenie sportowe Pracowników Watykańskich”. Oba zespoły rozegrały w ostatnich latach kilka spotkań zarówno w Mönchengladbach, jak i w Rzymie – przypomniał Ojciec Święty.

Podkreślił następnie, że „jedenastka źrebaków”, jak nazywa się tę drużynę, wyróżnia się tym, że „jest zawsze na miarę człowieka i sprzyja rodzinom”. W tym kontekście Ojciec Święty powiedział z uznaniem, że „miło jest widzieć, jak rodziny wypełniają Borussia Park i jak odbywają się różne programy i inicjatywy sportowe i wychowawcze, aby wspierać młodych, szczególnie tych, którym się gorzej powodzi w życiu”.

– Zachęcam was, abyście nadal angażowali się jako „sportowcy dobra i pokoju”, których świat dzisiejszy tak bardzo potrzebuje – życzył papież. Polecił wszystkich swych gości i ich rodziny Panu i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego. Zawodowy klub piłkarski Borussia VfL 1900 powstał w 1900 roku z siedzibą w Mönchengladbach (Nadrenia Północna-Westfalia). Jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów niemieckich. Drużyna pięciokrotnie była mistrzem Niemiec. Ponadto dwukrotnie wywalczyła Puchar Europy (ale nie Ligi Mistrzów). Ze względu na swą ofensywną i agresywną grę zyskała przydomek „Die Fohlen”, czyli „Źrebaki”.

Wasze komentarze