Fot. Unsplash/Chaiyan

Poznań: akcja sprzątania brzegów Warty

W sobotnie przedpołudnie, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Poznaniu rozpocznie się akcja sprzątania brzegów Warty. Dla uczestników przygotowano 10 punktów z pakietami rękawiczek i worków na śmieci, a dla najmłodszych warsztaty i konkursy.

Poznański magistrat poinformował, że chętni do wzięcia udziału w sprzątaniu brzegów Warty od godz. 10, w 10 punktach nad rzeką będą mogli odebrać pakiety rękawiczek i worków na śmieci; otrzymają tam również wskazówki organizacyjne.

Według zapewnień, każda osoba biorąca udział w akcji otrzyma też kod na darmowy przejazd elektryczną hulajnogą po Wartostradzie. „Przy punktach będzie można wypożyczyć i oddać pojazd. Podczas poruszania się na hulajnodze należy zachować ostrożność i stosować się do obowiązujących przepisów. Po skończonej przejażdżce pojazdy należy odstawić w taki sposób, aby nie utrudniały ruchu oraz nie stwarzały zagrożenia” – zaznaczono w komunikacie.

>>> Dobra wiadomość dla poznaniaków: na trasę wraca PESTKA

W punktach wydawane będą także torby do zbierania kapsli od butelek. „Zapełnioną torebkę z metalowymi zatyczkami będzie można dostarczyć do kwatery głównej przy plaży Nurt i przekazać osobom na stoisku edukacyjnym. Tam wymienione zostaną na nagrody-niespodzianki” – wskazano w informacji. Dodano, że nad Wartą po raz kolejny pojawi się instalacja – butelka na kapsle – do której można wrzucać metalowe zatyczki, aby nie zaśmiecać okolicy.

Dla najmłodszych uczestników akcji Oddział Edukacji Ekologicznej z Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów przygotowały warsztaty edukacyjne. „Odbędą się quizy, konkursy z upominkami, będzie okazja do wykonania kolorowych kul kwietnych z masy papierowej przygotowanej z makulatury, dzięki którym powstają tzw. bomby kwietne. Papierowe kule zawierające nasiona roślin miododajnych można posadzić w dowolnym miejscu” – opisano w komunikacie.

Dodano, że warsztaty dla dzieci będą połączone z pogadankami m.in. na temat roli pszczół i innych zapylaczy w ekosystemie, o konieczności zmiany zachowań i przyzwyczajeń w pielęgnowaniu zieleni miejskiej, a także o prawidłowej segregacji odpadów.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze