Poznań: modlitwa za bacie i dziadków

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Dziadkowie są cennym skarbem i nie można odbierać go następnym pokoleniom, bo dzięki dziadkom wiemy, stąd przychodzimy, gdzie są nasze korzenie, nie jesteśmy ludźmi znikąd” – mówił do zgromadzonych w poznańskiej katedrze bp Grzegorz Balcerek.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył w piątek Mszy św. w intencji babci i dziadków, sprawowanej w z okazji zbliżającego się ich święta.

W homilii kaznodzieja, nawiązując do Ewangelii, zauważył, że Pan Jezus wzywa nas do radości i wytrwania w miłości. „Jest to najważniejsze zadanie, które mamy wypełnić przede wszystkim w rodzinie” – stwierdził bp Balcerek. Przypomniał, że trwamy w Jezusowej miłości, gdy zachowujemy przykazania. „Jesteśmy nawzajem dla siebie wielkim darem Boga. I ta radość, o której mówi Jezus, wcale nie jest uwarunkowana pieniędzmi, feriami w dalekich krajach czy drogimi prezentami. Jeżeli jest miłość w rodzinie, to jest wielka radość” – podkreślił biskup. 

Bp Balcerek przekonywał, że rodziny „będą wtedy rzeczywiście promieniowały na wszystkich, nawet na otoczenie, jednością, zgodą, miłością, życzliwością, gdy będą rozświetlone światłem Bożej prawdy i rozgrzane ogniem miłości”. Przywołał słowa św. Jana Pawła II, który przypominał, że niejednokrotnie dzieci właśnie u osób starszych znajdują zrozumienie i miłość oraz że dziadkowie ukazują wnukom perspektywę czasu.

Po Mszy św. odbyło się rodzinne kolędowanie w wykonaniu zespołu „Takietam” z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Poznań: modlitwa za bacie i dziadków
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze