Poznań: rozpoczął się Misericordia Fest

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prawie 900 osób uczestniczy w Misericordia Fest, dorocznym spotkaniu członków wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całego kraju. Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę rano w hali sportowej Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. W dwudniowym wydarzeniu, którego transmisję na żywo można śledzić za pomocą strony www.mf2017.pl, uczestniczą ojcowie założyciele, ks. Antonello Cadeddu i ks. Enrique Porcu.

Misericordia Fest, który po raz pierwszy odbywa się w Poznaniu, przebiega pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” (Łk 1,45). Jak wyjaśniają jego organizatorzy, członkowie wszystkich ośmiu polskich wspólnot Przymierza Miłosierdzia spotykają się raz w roku, aby wspólnie z misjonarzami i ojcami założycielami świętować, uwielbiać Boga i modlić się za siebie nawzajem.

– To także czas, kiedy możemy się poznać i podzielić swoim świadectwem. Jesteśmy jako poznańska wspólnota ogromnie zaszczyceni i uradowani, że możemy gościć członków wspólnot z pozostałych miast – przyznaje jedna z głównych organizatorek, Agnieszka Borowczak.

Wydarzenie zakończy się w niedzielę Mszą św., której w największej poznańskiej świątyni, kościele pw. Najświętszej Marii Panny na os. Bohaterów II wojny światowej, przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Rozpocznie się ona o godz. 16.00, a do udziału w niej zaproszone są wszystkie chętne osoby. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia jest katolickim stowarzyszeniem założonym w 2000 r. w Brazylii przez dwóch włoskich księży: Enrico Porcu i Antonello Cadeddu oraz misjonarkę Marię Paolę. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, a w Europie misjonarze posługują w Portugalii, Francji, Belgii, Polsce i we Włoszech. Rodzina Przymierza Miłosierdzia przyjmuje i jednoczy mężczyzn i kobiety, celibatariuszy i małżonków, świeckich i duchownych, ufnych w moc Ducha Świętego, którzy decydują się zostać ,,dziećmi Miłosierdzia”, by w różnych formach i na wiele sposobów czynić dzieła miłosierdzia, ewangelizować biednych i wspomagać ich zarówno materialnie, jak i duchowo.

Wspólnota przeprowadza też warsztaty kerygmatyczne (Ruah, Talitha Kum, Kana) prowadzące do nawrócenia młodzieży i dorosłych oddalonych od Kościoła. W Polsce wspólnota działa w wielkopolskich miastach: Poznaniu, Buku, Czarnkowie i Wolsztynie oraz w Szczecinie, Krakowie, Toruniu i Warszawie. Misericordia Fest, doroczne spotkanie członków wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całego kraju, odbywa się co roku w maju. Gospodarzami poprzednich spotkań były Warszawa, Szczecin i Buk.

Poznań: rozpoczął się Misericordia Fest
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze