Poznań: świąteczne życzenia przewodniczącego KEP w języku migowym

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Świąteczne życzenia w języku migowym złożył w specjalnym nagraniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Film pojawi się w internecie tuż przed Bożym Narodzeniem.

Nagranie było pomysłem Duszpasterstwa Niesłyszących w Poznaniu. Były to pierwsze takie życzenia metropolity poznańskiego. Abp Stanisław Gądecki życzył „błogosławionych świąt Bożego Narodzenia”, a także „radości, miłości, ciepła rodzinnego”.

Archidiecezjalny duszpasterz i katecheta niesłyszących ks. Marcin Płóciennik powiedział PAP, że nie było żadnego problemu z przekonaniem hierarchy do przygotowania nagrania.

„Bardzo chętnie zgodził się na złożenie życzeń w języku migowym, po nagraniu przyznał, że nie jest to takie trudne. Ksiądz arcybiskup ma świadomość tego, że w samym Poznaniu i okolicach miasta jest kilkaset osób niesłyszących. Jest ich pasterzem, więc chce pokazać, że jest z nimi” – podkreślił.

Jak dodał, abp. Gądecki bardzo szybko przyswoił sobie potrzebne do złożenia życzeń słowa języka migowego. Nagrany materiał zostanie uzupełniony o życzenia składane przez osoby niesłyszące. Gotowy film jeszcze przed świętami pojawi się w sieci.

Ks. Płóciennik co niedzielę odprawia msze dla osób niesłyszących w jednym z poznańskich kościołów. Co tydzień uczestniczy w nich około 100 osób. Msze w języku migowym odprawiane są też, raz w miesiącu, w kilku innych miastach archidiecezji.

Poznań: świąteczne życzenia przewodniczącego KEP w języku migowym
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze