Poznań: X Debata Walentynkowa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ks. Michał Misiak, uliczny ewangelizator z Łodzi, Dariusz Kowalski, znany aktor filmowy, oraz Beata Kołodziej, organizatorka warsztatów na temat kobiecości, będą gośćmi X Debaty Walentynkowej poświęconej pokonywaniu kryzysów w relacjach damsko-męskich.

Jubileuszowe spotkanie z udziałem poznańskich studentów odbędzie się 25 stycznia o godz. 19 w Auli Magna Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.

Wydarzeniu organizowanemu co roku przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży będą towarzyszyć słowa „Kocham, lubię… opuszczam? Jak pokonywać kryzysy w związku?”.  – Debata jest wydarzeniem skierowanym przede wszystkim do studentów poznańskich uczelni, ale każdy będzie mile widziany. Eksperci wypowiadają się bardzo żywo i obrazowo, dzięki czemu nawet młodsze osoby mogą wynieść coś dla siebie – tłumaczy Agata Pewińska, uczestnicząca w organizacji debaty.

Atutem wydarzenia jest możliwość wyrażenia przez uczestników własnego zdania oraz zadania pytań zaproszonym gościom. – Dzięki temu debata nie jest tylko kolejnym wykładem, ale spotkaniem, podczas którego można wymienić się poglądami – wyjaśnia Michał Wiśniewski, jeden z organizatorów debaty. Wśród ekspertów zaproszonych w tym roku przez organizatorów spotkania znaleźli się Dariusz Kowalski, znany aktor filmowy związany z Teatrem Nowym w Łodzi, oraz ks. Michał Misiak, który prowadzi uliczną ewangelizację przy parafii ojców jezuitów w Łodzi. Jest też pomysłodawcą m.in. Chrystotek oraz Chrześcijańskiej Akademii Parkour. 

Z kolei Beata Kołodziej prowadzi warsztaty dla kobiet poświęcone kobiecości i relacjom, jest również autorką książek, m.in. „Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie”.

Debaty Walentynkowe to ogólnopolska inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM), której celem jest skłonienie młodych do głębszej refleksji na temat miłości i związków. Podobne spotkania odbywają się od lat na przełomie lutego i marca w całej Polsce.

Zobacz także
Wasze komentarze