Premier Beata Szydło na marginesie szczytu UE w Brukseli spotkała się z prezydentem Francji Francoisem Hollande’em. „Zgodziliśmy się, że trzeba uspokoić sytuację” – powiedziała szefowa rządu. Jak oceniła, to była dobra rozmowa. (Fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier: budujemy opartą na wartościach Polskę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach i tradycji – powiedziała premier Beata Szydło w czwartek w podrzeszowskiej Jasionce podczas Kongresu 590. Podkreśliła, że największym kapitałem naszego kraju są ludzie.

„Bardzo często mówi się, że Podkarpacie to jest polska Bawaria. Moim marzeniem i ambicją jest, żeby – kiedy będę kończyć pracę jako premier Rzeczypospolitej Polskiej – mówiono: Bawaria? Tak, to takie niemieckie Podkarpacie” – powiedziała Szydło.

Premier zaznaczyła, że ten region się zmienia, „pięknieje i staje się coraz bardziej nowoczesny”. Podkreśliła, że największym bogactwem i kapitałem Podkarpacia są ludzie. „To jest też największy kapitał naszej ojczyzny, Polski” – oceniła.

Zdaniem Szydło region Podkarpacia łączy nowoczesność i tradycję. „Nowoczesność i wartości to na czym nam zależy, co w tej chwili dla polskiego rządu, pana prezydenta, jest najistotniejsze. Budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach i tradycji” – powiedziała premier.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier: budujemy opartą na wartościach Polskę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze