Warszawa, 02.12.2016. Prezydent Andrzej Duda (P) i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (L) podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Pa³acu Prezydenckim, 2 bm. Wizyta Petro Poroszenki odbywa siê w 25. rocznicê uznania przez Polskê niepodleg³oœci Ukrainy. Szefowie pañstw maj¹ przyj¹æ wspóln¹ deklaracjê w zakresie infrastruktury energetycznej. (cat) PAP/Jacek Turczyk ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Duda: Polska wspiera Ukrainê w realizacji reform***

Prezydent Duda: gwarancją niepodległości sprawne państwo

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Słabość zawsze kusi wrogów; gwarancją niepodległości jest sprawny i efektywny mechanizm państwowy – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Belwederze podczas konferencji Forum Przywództwa z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Polski prezydent zaznaczył, że niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze. „Słabość zawsze kusi wrogów. Dzieje państw i społeczeństw potwierdzają tę prawdę. Gwarancją niepodległości jest zatem sprawny i efektywny mechanizm państwowy” – powiedział.

Dodał, że nie istnieje żadna międzynarodowa organizacja, pakty, traktaty, które mogłyby państwo w tym zadaniu zastąpić. „Transparentna i skuteczna administracja, stabilna gospodarka, szczelny system podatkowy, uczciwy, bliski obywatelowi samorząd terytorialny, to instrumenty, które budują zaufanie społeczeństwa do państwa, umacniając tym jego niepodległość” – mówił Duda.

„Właśnie dlatego współczesna, ukraińska państwowość powinna spokojnie krzepnąć” – dodał prezydent. 

foto. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Duda: gwarancją niepodległości sprawne państwo
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze