Prezydent Trump o uścisku Agaty Dudy

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Szerokim echem na całym świecie odbił się moment uścisku dłoni Agaty Dudy. Zmanipulowany filmik przedstawia moment, w którym prezydent Trump wyciąga rękę do polskiej Pierwszej Damy, ta jednak ściska dłoń Melanii Trump. Filmik jest ucięty, a ludzi nie obchodzi, co działo się dalej.

Agata Kornhauser-Duda (Polish President’s Wide) Defers Trump’s Handshake

Jak widać, chwilę potem Agata Duda ściska dłoń Donalda Trumpa. Zgodnie z etykietą podała najpierw rękę kobiecie, a potem mężczyźnie, mimo iż jest to prezydent Stanów Zjednoczonych. Celem większości ludzi, która w Internecie podawała ten filmik dalej, był humor, a nie chęć wyszydzenia Pierwszej Damy bądź tej sytuacji. Część feministek nawet chwaliła zachowanie pani prezydentowej.

Cała sytuacja była głównie zabawna, śmiali się z niej ludzie od „lewa” do „prawa”. Jednak popularność tego „fake’owego” filmiku stała się tak ogromna, że ze zdziwieniem kilka dni temu odkryłam, że wiedzą o nim ludzie na drugim końcu naszego globu. Sytuacja ta, trochę wymykająca się definicji humoru, spowodowała, że nawet prezydent Andrzej Duda na swoim koncie na Twitterze napisał, że filmik nie przedstawia całej sytuacji:

W końcu sytuacja dotyczyła jego żony. Andrzej Duda miał prawo napisać, że jest to typowy fake news. Na wpis ten zareagował jednak sam Donald Trump, znany przecież z walki z nieprawdziwymi informacjami w Internecie. Podał on dalej tweeta prezydenta Dudy, dopisując, że wraz z nim będzie walczył z tego typu nieprawdziwymi informacjami.

Cała ta sytuacja, może nie dotycząca poważnego problemu, jest papierkiem lakmusowym tego, jak działają dzisiejsze media. Co by się stało, gdyby sytuacja dotyczyła czegoś poważniejszego? Co by było, gdyby ktoś sfabrykował wizualnie jakąś sytuację i wpuścił to do sieci? Przeciętny Amerykanin, wiedząc, że prezydent Trump odwiedził Polskę, kojarzyłby ją głównie z tą niezręczną sytuacją. Absolutnie nie dziwie się zapobiegliwości obu prezydentów, i ich dbałości o to, aby przedstawić prawdę. Ktoś może się oczywiście z tego śmiać, jednak sami jesteśmy świadkami tego, że fake newsy rządzą naszą wiedzą o świecie. To przykre, ale niestety prawdziwe. 

Fot. youtube.com

Prezydent Trump o uścisku Agaty Dudy
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze