Prognoza pogody na 1 i 2 maja

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podaje IMGW, Europa południowo-zachodnia, basen Morza Bałtyckiego i europejska część Rosji znajdować się będą pod wpływem wyżów. Natomiast krańce północne Skandynawii oraz pas od Turcji przez Bałkany przez Wyspy Brytyjskie po północny Atlantyk będą w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem wyżu znad Zatoki Ryskiej, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane na wschodzie okresami duże, ale na północy i zachodzie początkowo zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10 st. na północy do 15 st. na południu, nad morzem od 9 st. na wschodzie do 13 na zachodzie. Wiatr w zachodniej połowie kraju, w centrum oraz na południu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, wschodni, poza tym słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Polska: turyści i śnieg nad Morskim Okiem w polskiej części Tatr (foto. PAP/Grzegorz Momot)

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 st. z przygruntowymi przymrozkami do -2 st. na północnym wschodzie, około 3 st., 4 st. w centrum do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

We wtorek w południowej i zachodniej części kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu postępującymi w głąb kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Na południu kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północy, około 13 st., 14 st. w centrum do 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i w czasie burz porywisty do 55 km/h, wschodni, w Sudetach południowy.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, wschodni.

foto. Dwarobaki/flickr.com

Prognoza pogody na 1 i 2 maja
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze