Zdjęcie: prymas Wojciech Polak, fot. flickr/EpiskopatNews

Prymas: dziękuję Bogu za dobro, jakie dzięki Pawłowi Adamowiczowi stało się udziałem wielu ludzi

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Modlitwą staję przy trumnie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez jego ręce i serce stało się udziałem wielu ludzi – napisał prymas Polski abp Wojciech Polak w liście kondolencyjnym odczytanym podczas mszy pogrzebowej prezydenta.

W gdańskiej Bazylice Mariackiej w sobotę w południe rozpoczęła się msza pogrzebowa zmarłego tragicznie prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Świątynia jest wypełniona po brzegi, tłumy zapełniają też okoliczne ulice historycznego centrum miasta. Mszy pogrzebowej przewodniczy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Prezydenta żegna jego najbliższa rodzina, w tym żona Magdalena, córki Antonina i Teresa, brat Piotr oraz rodzice.

Na początku mszy św. w imieniu prymasa Polski list kondolencyjny odczytał prymas senior abp Henryk Muszyński.

Polak podkreślił w nim, że ze smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Jak dodał, nie może osobiście przekazać kondolencji rodzinie, ponieważ przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży.

„Pragnę zatem tą drogą przesłać wyrazy szczególnego współczucia i duchowej jedności, prosząc o ich przekazanie szanownej małżonce, dzieciom i bliskim ś.p. prezydenta, a także wszystkim uczestnikom liturgii pogrzebowej oraz całej społeczności miasta Gdańska” – napisał prymas Polski.

„Modlitwą i myślą staję przy trumnie ś.p. prezydenta Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez jego ręce i serce stało się udziałem wielu ludzi. Działo się tak w przeszłości, gdy podejmował działalność opozycyjną w czasach PRL-u, poprzez troskę o uchodźców i emigrantów, którą wyrażał, jako prezydent Gdańska, aż po udział w tragicznym finale WOŚP podczas, którego dziękował za okazywane dobro, szczerość i solidarność” – podkreślił Polak.

„Niech zmartwychwstały Chrystus, którego odnalazł i wyznawał w Kościele, jako drogę, prawdę i życie w swoim miłosierdziu obdarzy go łaską pokoju i życia wiecznego” – zaznaczył prymas Polski.

Zobacz także
Wasze komentarze