Fot. flickr/EpiskopatNews

Prymas Polski: zachecam wszystkich, by w niedzielę odmówili tę modlitwę

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Prymas Polski zachęca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do włączenia się o 15.00 w modlitwę w intencji ustania epidemii i za wszystkich chorych i zmarłych. Abp Wojciech Polak poprowadzi w tym czasie Koronkę do Miłosierdzia Bożego w katedrze gnieźnieńskiej, a następnie odprawi mszę świętą.
 

– Miłosierdzie leczy i uzdrawia. Ochrania nas i podnosi z upadku. Rozwiewa lęk, broni przed złem i umacnia w nadziei. Potrzeba nam dziś tak bardzo Bożego Miłosierdzia i potrzeba bycia miłosiernymi wzajemnie dla siebie – mówi metropolita gnieźnieński przypominając o słowach Jezusa zapisanych w „Dzienniczku” przez siostrę Faustynę Kowalską, że nie znajdzie ludzkość ukojenia dopóki nie zwróci się z ufnością do Jego miłosierdzia.

>>> Świętuj w domu: nowenna do Miłosierdzia Bożego

Prymas zachęca, by w przypadające w najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego zjednoczyć się o 15.00 w modlitwie błagalnej o ustanie epidemii, prosząc za wszystkich zmarłych, chorych, zakażonych, a także o bezpieczeństwo dla tych, którzy się nimi opiekują.

fot. cathopic.com

– Prośmy o Boże miłosierdzie dla siebie i całego dotkniętego pandemią świata. Módlmy się o wytrwanie, cierpliwość, ufność i miłość do drugich. Boże miłosierdzie jest najpewniejszą odpowiedzią na zło. Ochrania nas i strzeże, by nie dać się zwieść fałszywym prorokom, ale jest też wezwaniem do konkretnej troski, miłości i odpowiedzialności za innych – podkreśla prymas Polski.

Abp Wojciech Polak przypomina też, że Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, która w tych dniach organizuje różnoraką pomoc. Ale słowa wdzięczności – jak podkreśla – należą się dziś wszystkim, którzy w najskromniejszy nawet sposób niosą wsparcie i ulgę potrzebującym.

>>> Bp Szlachetka: wszystko, co nas spotyka w rękach Boga może działać ku dobremu

– Dziękuję wolontariuszom, siostrom zakonnym, kapłanom, pracownikom świeckim, wszystkim służbom i ludziom dobrej woli, którzy pomagają w tym trudnym czasie osobom najsłabszym, najbardziej zagrożonym, często opuszczonym. Dziękuję wszystkim „świętym z sąsiedztwa” jak pięknie powiedział o nich papież i proszę pamiętajmy również o nich w modlitwie – zachęca abp Polak.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego prymas Polski poprowadzi o godzinie 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego w katedrze gnieźnieńskiej, a następnie odprawi mszę św. Transmisja online na www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl oraz na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze