Pięciu przedstawicieli trzech religii – chrześcijańskiej, muzułmańskiej i judaizmu – wzięło w piątek udział w ceremonii przed Opactwem Westminsterskim, podczas której uczcili ofiary środowego zamachu terrorystycznego w Londynie. Fot. PAP/EPA/HANNAH MCKAY

Przedstawiciele trzech religii uczcili ofiary zamachu w Londynie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pięciu przedstawicieli trzech religii – chrześcijańskiej, muzułmańskiej i judaizmu – wzięło w piątek udział w ceremonii przed Opactwem Westminsterskim, podczas której uczcili ofiary środowego zamachu terrorystycznego w Londynie.

Anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby, mówiąc, że jest „głęboko wstrząśnięty tragedią”, złożył hołd ofiarom zamachu i powiedział: „to jest smutny moment zadumy, lecz także determinacji w naszej postawie wobec terroryzmu”.

Imam Centralnego Meczetu w Londynie, sunnita Khalifa Ezzat, wyraził potępienie „aktu morderstwa popełnionego na niewinnych ludziach”.

„Tych zbrodniarzy nie powinniśmy utożsamiać z islamem, ponieważ islam, jak wszystkie religie, wzywa do pokoju, współistnienia i tolerancji” – powiedział imam.

Szyita Mohammed Al-Hilli złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar „strasznego, okrutnego zamachu” dokonanego przez brytyjskiego obywatela, 52-letniego mężczyznę, który urodził się jako Adrian Russell Ajao, ale później, kiedy przeszedł na islam, zmienił imię i nazwisko na Khalid Masood.

Rabin Efraim Mirvis, zwierzchnik Zjednoczonych Kongregacji Hebrajskich Brytyjskiej Wspólnoty Narodów podkreślił, że terroryzm „dąży do wywoływania podziałów”, ale londyńczycy po ataku terrorystycznym „wykazują męstwo i zdolność stawienia czoła agresji”.

Piąty duchowny uczestniczący w ceremonii, katolicki arcybiskup Westminsteru Vincent Nichols oznajmił, że w czwartek otrzymał depeszę od papieża Franciszka, w której wyraża on „głęboki ból z powodu wiadomości o śmierci ofiar zamachu i ran odniesionych przez ludzi podczas ataku w centrum Londynu”.

Fot. PAP/EPA/HANNAH MCKAY

Przedstawiciele trzech religii uczcili ofiary zamachu w Londynie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze