Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Tematem najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego” jest rodzina. A właściwie problemy, które powstają w wyniku jej rozpadu. – Rodzic, który porzucił dziecko, zadaje mu cierpienie. Krzywdzi je po raz drugi, gdy nie płaci alimentów – pisze Bogumił Łoziński. Znajdziemy również rozmowę Szymona Babuchowskiego z Muńkiem Staszczykiem. Dotyczy ona uczuć, lęków i życiowych doświadczeń piosenkarza. Ks. Tomasz Jaklewicz z kolei w tekście „Religia własnego ja’” podkreśla, że odpowiedzią na spustoszenie spowodowane przez psychologię, która chce być religią, jest prawdziwa religia.
Tygodnik Niedziela
O walczącej laicyzacji we Francji z kard. Paulem Poupardem rozmawia Włodzimierz Rędzioch. – Na ulice francuskich miast wyszły już ponad dwa miliony ludzi w obronie tradycyjnej rodziny. To znak, że naród chce żyć z dala od masońskich ideologii – uważa kard. Paul Poupard. Tematem numeru są jednak różne drogi, które prowadzą artystów do Boga. Każdy z nich ma swój styl, swoje upodobania muzyczne i swoją historię. Ks. Wojciech Góralski z kolei zabiera głos w dyskusji o „Amoris laetitia” i przywołuje słowa kard. Müllera: – Tylko papież może interpretować nauczanie papieża”. Czy to ostatecznie zamyka wątpliwości dotyczące treści adhortacji?
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika” tematem numer jeden jest nowy projekt ochrony życia, który złożyły środowiska pro-life. – Naszym zdaniem chronione powinno być nie tylko dziecko, któremu zagraża aborcja, ale także kobieta, która zawsze jest drugą ofiarą aborcji – podkreśla w rozmowie z ks. Mirosławem Tykferem Urszula Maria Wosicka, członek zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Temat amerykańskiego prezydenta podejmuje z kolei Tomasz Budnikowski w tekście „Trump nie kocha przybyszów”. Polecamy również tekst Joanny Mazur o towarzyszeniu bliskim podczas choroby.
Tygodnik Powszechny
„Tygodnik” poświęca w tym tygodniu szczególną uwagę „dobrym ludziom w czasach zła”. Na okładce – Janina Ochojska. Z prezesem PAH rozmawia Wojciech Bonowicz. – Kto jak kto, ale my powinniśmy lepiej rozumieć, co to znaczy być uchodźcą – podkreśla w rozmowie Ochojska. Błażej Strzelczyk w „Obrazie tygodnia” przybliża pogrzeb bezdomnej Małgorzaty, który poprowadził bp Grzegorz Ryś. – Miejcie nadzieję – to słowa, które mocno wybrzmiały na krakowskim cmentarzu. Ponadto przeczytamy recenzję ks. Marcina Lutra na temat filmu „Milczenie” Martina Scorsese. – Czy w XVII-wiecznej Japonii Chrystus wyrzekłby się zewnętrznie wiary, żeby ratować współbraci? – zastanawia się autor.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze