Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

– Zakonnica zauważyła, że podstawa figury Matki Bożej jest mokra, a potem dostrzegła, że z jej oczu płyną łzy. Anioł wytłumaczył siostrze Agnes, że Maryja płacze, bo grzeszymy i że pragnie nawrócenia jak największej liczby ludzi. Ukazuje swój ból, aby ożywić naszą wiarę – o cudownej figurce Matki Bożej z Akity pisze Bogumił Łoziński.

Idziemy

W najnowszym wydaniu tygodnika „Człowiek z misją”. Sylwetkę kolejnego „człowieka sumienia”, zdobywcy Korony Ziemi, posła Bartłomieja Wróblewskiego, który nie ustaje w walce o święte prawo do życia przybliża Monika Odrobińska. Przeczytamy również o prawie do aborcji w stanie Nowy Jork. – Sam szatan, zapewne w eleganckim fraku, chichotał z zadowolenia po uchwaleniu prawa aborcyjnego w stanie Nowy Jork – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Niedziela

W „Niedzieli” przeczytamy między innymi o 90. urodzinach Państwa Watykańskiego. – Papiestwo jest kojarzone z Państwem Watykańskim, ale nie wszyscy wiedzą, że państwo to ma tylko 90 lat. Powstało 11 lutego 1929 r. na mocy Traktatów Laterańskich – międzynarodowej umowy zawartej między Stolicą Apostolską a Królestwem Włoch – pisze Włodzimierz Rędzioch.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” tematem numer jeden jest nowe prawo w Stanach Zjednoczonych. Senat stanu Nowy Jork przyjął ustawę, która pozwala zabić dziecko nawet w 9. miesiącu ciąży. – Gubernator stanu Andrew Cuomo w przemówieniu po podpisaniu ustawy utożsamił prawo do decydowania o zabijaniu dziecka do 9. miesiąca ciąży z prawem kobiet do wolności – mówi Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w rozmowie z Dorotą Niedźwiecką.

Tygodnik Powszechny

– Coraz częściej spotykam ludzi, którzy żaląc się na „personel naziemny” (tak duchownych określa s. Małgorzata Chmielewska) mówią, że nie widzą już dla siebie miejsca w Kościele. – Przestali chodzić do kościoła, nie mogą słuchać, nie mogą patrzeć… – pisze we wstępniaku ks. Adam Boniecki. Ponadto Artur Sporniak pisze o dominikańskiej walce z hejtem. – Od końca lutego polskich dominikanów zaczną obowiązywać wewnętrzne przepisy dyscyplinujące ich publiczne „niefortunne sformułowania”, „polityczne zaangażowanie” czy wyrządzającą krzywdę „krytykę innych osób” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze