Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
– Antybiotyki to jeden z największych – obok szczepionek – triumfów medycyny. Dzięki nim choroby bakteryjne, które przez tysiąclecia dziesiątkowały ludzi, stały się niegroźne. Jednak nieumiejętne i nieodpowiedzialne stosowanie antybiotyków coraz wyraźniej zwraca się przeciwko nam – pisze na łamach „Gościa Niedzielnego” Tomasz Rożek. Agata Puścikowska pisze z kolei o tym, jak mała wiedza o Kościele może bawić, ale też szkodzić.
Tygodnik Idziemy
Niecałe dwie trzecie młodych Polaków deklarują się jako katolicy. Jak wpływa to na ich postawy życiowe i wybory moralne? Pisze o tym Michał Komorek. Ponadto o codziennej służbie przy Grobie Chrystusa w Jerozolimie i o współistnieniu tam chrześcijan różnych wyznań mówi o. Zachariasz Drążek w rozmowie z Katarzyną Matusz-Braniecką.
Tygodnik Niedziela
Coraz więcej ludzi dorosłych – zapracowanych, żyjących intensywnie – marzy, by choć na chwilę uciec od świata, od zgiełku cywilizacji, od smartfonów, tabletów, Internetu i tego wewnętrznego ciśnienia, by stale być on-line. Pytamy więc, dokąd chcą uciec. I proponujemy, że może warto przy tej okazji sięgnąć głębiej niż ciepłe wody południowych mórz – pisze Katarzyna Woynarowska.
Przewodnik Katolicki
– Atak nożownika na księdza we Wrocławiu, uszkodzenie siekierą ołtarza w Rypinie, zdewastowanie świątyni w Koninie. Do trzech tak drastycznych, groźnych wydarzeń doszło w ciągu zaledwie kilku dni. A to nie wszystko – pisze ks. Artur Stopka w artykule „Kościół w czasach próby”. – Osoby wierzące coraz częściej doświadczają braku szacunku, a nawet agresji. Klimat wokół Kościoła, wiary i praktyk religijnych w ostatnich tygodniach zdecydowanie się pogorszył – dodaje z kolei Piotr Jóźwik.
Tygodnik Powszechny
– Z roboczego dokumentu Synodu dla Amazonii wynika, że to październikowe zgromadzenie biskupów może być w dziejach Kościoła przełomowe – pisze Piotr Sikora. – W „Instrumentum laboris”, tj. dokumencie, który będzie stanowił punkt wyjścia prac Synodu, napisano: „Uznając, że celibat jest darem dla Kościoła, wzywa się, aby badano możliwość, by w najbardziej odległych rejonach regionu udzielać święceń kapłańskich dojrzałym mężczyznom, nawet posiadającym stabilną rodzinę, najlepiej rdzennym członkom społeczności, szanowanym i akceptowanym przez swe wspólnoty – aby zapewnić sakramenty, które towarzyszą i podtrzymują życie chrześcijańskie” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |