Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy między innymi o tym czy dwa porządki – doktryny katolickiej i prawa świeckiego – są skazane na nieusuwalny konflikt. „W USA tajemnica spowiedzi jest chroniona również przez prawo stanowe. Są jednak sytuacje, w których sądy i władze kwestionują bezwzględny „immunitet” spowiedników” – pisze Jacek Dziedzina. Ks. Dariusz Kowalczyk SJ pisze z kolei o tym, że księżom katolickim w Polsce na pewno nie grozi bezrobocie.

Tygodnik Idziemy

– Szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum okazuje się nie mieć granic – mówi o ideologii LGTB abp Marek Jędraszewski w rozmowie z Jackiem Karnowskim i ks. Henrykiem Zielińskim. Ponadto o tym, czego dowodzi niedawna eksplozja rosyjskiej rakiety o napędzie atomowym? – pisze Piotr Kościński.

Tygodnik Niedziela

„Atak nazistowskich Niemiec na Polskę 1 września 1939 r. oraz późniejsza agresja sowiecka 17 września oznaczały dla Polski drugą apokalipsę. Polska nie mogła sama wygrać z dwiema najpotężniejszymi armiami świata – pisze na łamach „Niedzieli” premier Mateusz Morawiecki. „Przebaczenie nigdy nie jest łatwe. Jest hojnością, a czasem wręcz heroizmem. Zwłaszcza wtedy, gdy krzywdy są tak ogromne, że wydają się niewybaczalne. Czy jednak jest inna droga do pokoju? – pyta ks. Tomasz Jaklewicz.

Przewodnik Katolicki

„We wrześniu ponad dwa tysiące polskich sióstr zakonnych wraca do pracy w szkole. Nie tylko uczą, są też powiernikami osobistych tajemnic uczniów. Pomagają im przejść przez dramat rozwodu rodziców albo wyciągają z depresji” – pisze Piotr Świątkowski. Ks. Artur Stopka pisze z kolei o sprawie kardynała Pella. „Australijski kardynał George Pell w ciągu dwóch lat w dwóch instancjach usłyszał wyrok skazujący. Przebieg wydarzeń, które do tego doprowadziły, daje do myślenia” – czytamy.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy o pożarach Amazonii. „Rabunkowa eksploatacja największego równikowego lasu świata to problem każdego z siedmiu i pół miliarda ludzi żyjących na Ziemi” – uważa Adam Robiński. – To nie kolejne gafy Donalda Trumpa (jak ta o rozważanym zakupie Grenlandii) powinny docierać do nas na czołówkach gazet, ale cicha wojna podjazdowa brazylijskiej władzy i przemysłu z płucami Ziemi – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze