Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy między innymi o słodko-gorzkim powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1. „Robert Kubica ogłosił odejście po sezonie z zespołu Williamsa. Zarówno u niego, jak i wśród polskich kibiców radość z powrotu do Formuły 1 mieszała się ostatnio z rozczarowaniem słabymi wynikami” – pisze Maciej Legutko. Beata Zajączkowska przyjrzała się z kolei sytuacji osób trędowatych w Indiach. „W Indiach trąd to ciągle wielki problem, choć znane jest skuteczne lekarstwo na tę chorobę, a terapia kosztuje niewiele” – czytamy.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy artykuł pt. „Ekologia po katolicku”. „Problemem jest to, że ziemia dla wielu stała się pewnego rodzaju bóstwem, a troska o nią – religią” – mówi o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv w rozmowie z Katarzyną Kasjanowicz. Na łamach tego tytułu znajdziemy również rozmowę z bp. Romualdem Kamińskim o diecezjalnym Synodzie Młodych.
Tygodnik Niedziela
„Ma moc większą od bomby atomowej. Jest najpotężniejszą bronią znaną ludziom wszystkich czasów, także w XXI wieku. To nie slogan – mówią ci, którzy doświadczyli siły modlitwy różańcowej. Dzięki niej niektórzy wciąż żyją” – podkreśla w najnowszym wydaniu „Niedzieli” Beata Pieczykura. Ponadto z tercjarką franciszkańską Angelą Musolesi, przez wiele lat współpracownicą ks. Gabriele Amortha, rozmawia Włodzimierz Rędzioch. Siostra Angela specjalizuje się w misji modlitwy wyzwalającej według wskazań ks. Amortha.
Przewodnik Katolicki
O tym, dlaczego seminaria duchowne wymagają reformy, z ks. Tomaszem Trzaskawką, sekretarzem zespołu ds. przygotowania nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce rozmawia na łamach „Przewodnika Katolickiego” ks. Mirosław Tykfer. Ojciec Kasper Kaproń pisze z kolei o zaczynającym się za kilka dni synodzie dla Amazonii. „«Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i na rzecz ekologii integralnej» to temat rozpoczynającego się Synodu Biskupów. Czy Amazonia jest naprawdę tak ważna, aby poświęcić jej cały synod? Co kryje się pod pojęciem ekologii integralnej? Jakie będą owe nowe drogi dla Kościoła?” – o tym wszystkim w tekście „Nowe drogi z Amazonii”.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy rozmowę Edwarda Augustyna z abp. Charlesem Scicluną. „Jeśli coś się robi w sekrecie, wydaje się jakieś tajne rozporządzenia, zawsze powstanie podejrzenie, że chodzi o to, by coś ukryć, zatuszować. Że Kościół to instytucja, która coś ukrywa. Ale od tego jesteście też wy, dziennikarze, by dowiadywać się, co się dzieje, i dbać o dobro wspólne. Sprawdzać, czy każdy przypadek jest sprawiedliwie osądzany i czy to służy ofiarom, bo ostatecznie o to chodzi. Reszta to tylko formalności” – mówi o kwestii nadużyć w Kościele sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary.
>>> Zobacz wszystkie przeglądy prasy
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |