Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
„Dla ludzi, pośród których żył, o. Giuseppe Ambrosoli należał do ludu Aczoli. – Dziecko Aczoli, nasz brat, jeden z nas – wspomina włoskiego chirurga i kapłana o. John Olum z Gulu. 20 listopada w Kalongo na północy Ugandy odbędzie się beatyfikacja zmarłego w 1987 roku misjonarza” – pisze na łamach najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” Krzysztof Błażyca.
Idziemy
Modlitwa różańcowej różańcowa wielokrotnie wpływała na bieg historii. Najważniejsze cuda różańcowe przypomina Irena Świerdzewska. Z kolei przed manipulacjami genetycznymi zmierzającymi do stworzeniem populacji ludzi-robotów, którzy będą bezwolnymi narzędziami w rękach tyranów przestrzega genetyk prof. Andrzej Kochański w wywiadzie Moniki Odrobińskiej.
Niedziela
„Mówi się, że młodzi ludzie odchodzą z Kościoła. Tymczasem duszpasterstwa akademickie dużego kryzysu nie przeżywają. Nadal są kuźnią świadomych katolików” – pisze Magdalena Lewandowska. „Duszpasterstwa akademickie to bardzo delikatny i wrażliwy organizm – tu co 3 lata zmienia się całe pokolenie. Trzeba nieustannie zabiegać o nowych ludzi” – mówi ks. Mirosław Maliński.
Przewodnik Katolicki
„Raz po raz można usłyszeć ostrzeżenia, że dobrobyt, a tym bardziej bogactwo, może odciągać człowieka od Boga, od wiary, a nawet od religijności. Tymczasem w ostatnich latach sytuacja materialna wielu polskich katolików znacząco się poprawiła. Co na to Kościół?” – tematem zajmuje się ks. Artur Stopka. „Chcemy być pewni, że nikt nas nie zwodzi. To dobrze. Jednak pełna kontrola publikowanych treści w świecie mediów elektronicznych nie jest możliwa. Pozostaje nam formacja dorosłych oraz poczucie odpowiedzialności biskupów za misję, która została im powierzona” – pisze z kolei Monika Białkowska.
Tygodnik Powszechny
Tygodnik Powszechny bierze pod lupę abp. Marka Jędraszewskiego. „Opisujemy funkcjonowanie krakowskiej kurii i wracamy do jego poprzednich diecezji. W tym do sprawy wysłania księdza podejrzewanego o przestępstwa seksualne do pracy w DPS. Jak na karierze abp. Jędraszewskiego zaważyła sprawa abp. Juliusza Paetza? Dlaczego jego kurie stawały się twierdzami, a jemu samemu bliżej dziś do prezesa PiS niż do prymasa? I dlaczego nie został kardynałem?” – czytamy w najnowszym numerze.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |