Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
„Trwa przynajmniej do północy, a w niektórych kościołach nawet do 6 rano. Poszczególne świątynie organizują ją w różne dni Wielkiego Tygodnia, ale najczęściej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Noc Konfesjonałów odbywa się w tym roku po raz trzynasty” – pisze Jakub Jałowiczor na łamach „Gościa Niedzielnego”.
Idziemy
W tygodniku „Idziemy” przeczytamy między innymi o całunie turyńskim. „Badacze od ponad 130 lat zgłębiają tajemnice płótna, na którym w tajemniczy sposób odcisnęła się postać umęczonego mężczyzny. Grupa kierowana przez artystę Álvaro Blanco, na podstawie ustaleń naukowych, odtworzyła postać Człowieka z Całunu. Co się okazało?” – pisze Barbara Stefańska.
Niedziela
W „Niedzieli” przeczytamy o tym jak przekazywać wiarę dzieciom. „Część młodego pokolenia faktycznie odeszła od chrześcijaństwa; to często ci, którzy formowali się we wspólnotach, byli zaangażowani w życie Kościoła, a potem porzucili i Kościół, i wiarę. Nawiązując do przypowieści o czterech rodzajach gleby (inaczej zwanej przypowieścią o siewcy), ich przypadek porównałbym do ziarna rzuconego między ciernie. Sprawy tego świata tak przygłuszyły wiarę, że oni ją porzucili, a w centrum zainteresowań postawili inne rzeczy” – mówi Piotr Wołochowicz w rozmowie z Tomaszem Strużanowskim.
Przewodnik Katolicki
W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o tym, że katolicy są powołani do szczęścia, a nie do cierpienia. „Trudno z punktu widzenia wiary uznać cierpienie za coś dobrego, a w konsekwencji – trudno celowo wyszukiwać sobie cierpienie, jakby miało być najlepszą drogą do Boga” – pisze we wstępniaku ks. Wojciech Nowicki. „W zamyśle Boga nie ma cierpienia. Człowiek jest stworzony z miłości i do miłości. W świecie stworzonym przez Boga człowiek czuł się dobrze, miał harmonijne relacje ze swym Stwórcą i pozostałym stworzeniem, wreszcie ze sobą samym. Ten naturalny porządek zaburzył grzech, który jest w swej istocie wystąpieniem przeciwko porządkowi stworzenia. Stąd w miejsce porządku wkrada się nieporządek, w miejsce miłości – nienawiść, w miejsce życia – śmierć. Konsekwencją nieporządku jest też cierpienie” – czytamy.
Tygodnik Powszechny
W „Tygodniku Powszechnym” Dariusz Kosiński pisze o Janie Pawle II oraz o tym, jak jest obecnie postrzegany. „Papież, który był postacią wyjątkową i złożoną, działającą w skomplikowanych warunkach historycznych, został sprowadzony do wymiarów płaskiego obrazu, mocno trzymanego w rękach przez polityków, także kościelnych” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |