Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Tematem „Gościa” jest oczywiście przyjście na świat Zbawiciela. – W święta Bożego Narodzenia wpatrujemy się w znak Boga, którym jest człowiek – czytamy w najnowszym numerze czasopisma. Ks. Tomasz Jaklewicz tłumaczy także skąd wzięła się tradycja posiadania w domu świątecznego drzewka, czyli choinki. W wywiadzie z nowym metropolitą krakowskim dowiemy się także czy ks. Józef Tischner ucieszyłby się z tej nominacji. Maciej Legutko z kolei pisze o końcu czteroletniej bitwy o Aleppo. Nic jednak nie wskazuje na to, by Syria przybliżyła się do pokoju.
Tygodnik Niedziela
Czy chcemy Boga maleńkiego, aż tak bliskiego? Boże Narodzenie to rodzinny dom, niezapomniane zapachy, obrazy i dźwięki. A także pragnienie: obyś się w moim życiu, sercu i rozumie rodził, by przynieść miłość i sens, uczyć mnie posłuszeństwa i pokory – czytamy w tygodniku „Niedziela”. Znajdziemy także artykuły na temat polskich kolęd oraz tego jak wyglądały święta w Watykanie z Janem Pawłem II. „Życzę Ci, Mieciu, żebyś ze mną jeszcze wytrzymał” – mówił podczas Wigilii Jan Paweł II do ks. Mieczysława Mokrzyckiego, obecnego metropolity lwowskiego.
Przewodnik Katolicki
Najnowsze wydanie „Przewodnika Katolickiego” poświęcone jest tematyce świątecznej. Dowiemy się choćby jak to się stało, że karp przyjął się jako ryba wigilijna. Nie brakuje jednak innych tematów. – Po ostatniej awanturze w Sejmie pojawiły się informacje, że w Warszawie zostanie zorganizowany drugi Majdan, a opozycja przygotuje zamach stanu. Na szczęście nic takiego nam nie grozi. Na razie – pisze Piotr Jóźwik. Przeczytamy również rozmowę Szymona Bojdo z Anną Alboth, pomysłodawczynią marszu do Aleppo, który ruszy w drugi dzień świąt.
Tygodnik Powszechny
W świątecznym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy artykuł Karoliny Przewrockiej-Aderat, która z Betlejem pisze o tym jak mógł przebiegać poród i narodziny Jezusa. Ponadto przeczytamy wywiad z ks. bp. Grzegorzem Rysiem, który mówi o tym dlaczego święty Albert „był dziwny” i jaka jest rola  Kościoła w walce z ubóstwem. – Nasz Kościół źle definiuje zagrożenia. Jego problemem nie jest demokrata-sceptyk, tylko nihiliści – pisze Michał Okoński w artykule analizującym postać Adama Michnika. W czasopiśmie znajdziemy ponadto dodatek poświęcony 90. urodzinom profesor Marii Janion.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze