Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
„Mówią, że Kościół i młodzi chodzą osobno. W Lizbonie do Kościoła przyszło 1,5 mln młodych ludzi” – relacjonuje Agnieszka Huf na łamach „Gościa Niedzielnego”. „moment, w którym wstrzymałam oddech, był jeden: w niedzielny poranek, w czasie Eucharystii, tuż po Komunii. Orkiestra – doskonała! – zakończyła pieśń i na Campo da Graça zapanowała absolutna cisza. Półtora miliona ludzi w milczeniu trwało, adorując w swoich sercach Tego, który ich przyprowadził, zjednoczył wokół następcy Piotra i nakarmił Swoim Ciałem. Cisza tego tłumu na długo pozostanie w mojej pamięci” – podkreśla dziennikarka.
Idziemy
Czy mamy podstawy, żeby wierzyć, że Matka Boża uniknęła śmierci, chociaż nie uniknął jej Chrystus? Tajemnicę pustego grobu Maryi opisuje ks. Henryk Zieliński. W rozmowie z bp. Jackiem Grzybowskim zatytułowanej „Lizbona i co dalej” hierarcha podkreśla, że „potrzebna jest ciągła formacja i priorytetowe traktowanie duszpasterstwa młodzieży”.
Niedziela
„Już na pierwszym spotkaniu z młodzieżą papież Franciszek przypomniał, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich, że nie jest on jakąś elitarną, zarezerwowaną dla wybranych grupą. Jeśli zachowamy w nim tę młodzieńczą świeżość wiary i połączymy ją z pobożnością starszych, to udowodnimy światu, że Kościół jest ciągle odradzającym się żywym organizmem, dynamiczną wspólnotą, która kieruje ludzi ku Bogu” – pisze ks. Jarosław Grabowski w najnowszym wydaniu „Niedzieli”.
Przewodnik Katolicki
„Za kilkadziesiąt lat dzisiejsze dzieci nie będą już święcić bukietów na Matki Bożej Zielnej. I dobrze. Nie trzeba nad tym rozdzierać szat. Ważnie jest, żeby rozumiały tajemnicę wniebowzięcia Maryi – i znalazły sposób, by tę tajemnicę przeżywać w swojej codzienności” – pisze Monika Białkowska. Szymon Bojdo komentuje z kolei Światowe Dni Młodzieży. „Kolejne spotkania katolickiej młodzieży są coraz lepiej zorganizowanym festiwalem. Organizatorzy korzystają z języków współczesnej kultury, by opowiedzieć o naszych wartościach” – czytamy.
Tygodnik Powszechny
„Żniwa zawsze były świętem, ale teraz to także święto odzyskanej po latach tożsamości. Wieś nie chce już być miastem. Czuje się od niego ważniejsza i silniejsza” – pisze Marek Rabij w najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”. „Wojsko przejęło władzę w Nigrze. Putin wspiera pucze, bo śniąc o odbudowie dawnych wpływów w Afryce, niewiele więcej ma jej do zaoferowania” – donosi z kolei Wojciech Jagielski.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |