Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
„Białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną, imigrantów próbujących się przedostać do naszego kraju znów jest więcej, a niedaleko Przesmyku Suwalskiego mają się pojawić najemnicy z Grupy Wagnera. Wszystko to brzmi groźnie. Czy naprawdę jest się czego bać?” – pisze Jakub Jałowiczor na łamach nowego wydania „Gościa Niedzielnego”.
Idziemy
W tygodniku „Idziemy” przeczytamy o tym, jak relacje między rodzeństwem służą temu, aby uczyć się późniejszych umiejętności społecznych. „Spójrzmy na konflikty miedzy dziećmi z optymizmem, jako na poligon, na którym ćwiczą ważne życiowe umiejętności” – radzi Anna Wardak, doradczyni rodzinna i matka dziesięciorga dzieci. „Jeśli zawsze to my będziemy interweniować, jak poradzą sobie, gdy nie będzie nas w pobliżu? Nie ulegajmy pokusie szybkich rozwiązań, lecz cierpliwie uczmy dzieci radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Usiądźmy do stołu i zapytajmy: Co proponujecie? Jak można rozwiązać ten problem? Poczują się potraktowane poważnie i z szacunkiem, a dochodzenie do kompromisu to kolejna życiowa umiejętność, którą w ten sposób przyswoją” – czytamy.
Niedziela
W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o Efezie, który jest bardzo popularnym miejscem. Co roku przybywa tam wielu turystów. „Odpoczywać na Riwierze Tureckiej i nie wybrać się do Efezu, który ukrywa się dziś pod współczesną nazwą Selçuk, byłoby grzechem zaniedbania. Zwykłych turystów przyciągają do niego fascynujące ruiny starożytnego miasta, miłośników filozofii – postać wybitnego mieszkańca Heraklita, a wierzących – tradycja Kościoła wspominająca o pobycie w tym mieście świętych Pawła Apostoła, Łukasza oraz Jana, który miał towarzyszyć Matce Bożej w ostatnich latach Jej ziemskiego życia. Drogi jednych i drugich krzyżują się tu wielokrotnie, jak sacrum i profanum w naszym życiu” – pisze Margita Kotas.
Przewodnik Katolicki
„Polscy uczestnicy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży tego się nie spodziewali. Pełni entuzjazmu i radości ze spotkania z papieżem Franciszkiem i setkami tysięcy młodych katolików z całego świata, zderzyli się w ojczyźnie z falą ostrej krytyki różnych rzeczy podczas ŚDM” – pisze w „Przewodniku Katolickim” ks. Artur Stopka, nawiązując do głosów dotyczących nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej czy formy paramentów liturgicznych.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy rozmowę z Joanną Kołaczkowską. Artystka kabaretowa mówi o swojej pasji do zawodu oraz kulisach swojej pracy. „W miarę, jak naród coraz bardziej się dzieli politycznie, większe jest też chyba oczekiwanie wzięcia oddechu od polityki. Choć nie zawsze. Rozstaliśmy się nie tak dawno z menedżerem, który m.in. chciał, byśmy w tę politykę wreszcie weszli. Zaczął nawet publikować na naszym Facebooku polityczne apele. Raz o politykę pokłóciliśmy się zresztą także w naszym gronie. Powiem to Panu w absolutnej tajemnicy: myśmy z Darkiem Kamysem, który prywatnie jest mężem mojej siostry, byli po dwóch stronach politycznej barykady” – mówi Kołaczkowska.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |