Przegląd prasy katolickiej

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” podjęto temat handlu ludźmi. „Problemy nawarstwiły się, kiedy mieliśmy dużą falę migracyjną z Afryki. Człowiek, który opuścił swoją rodzinę i ucieka przez pustynię, nie mając łączności z bliskimi, jest osobą bezradną i łatwym łupem dla przestępców czy terrorystów zajmujących się handlem ludźmi” – mówi ks. Waldemar Cisło, z którym rozmawia Jarosław Dudała.

Idziemy

„Kapelan stanowi część zespołu medycznego. Jeśli jest komunikatywny, otwarty na nawiązywanie kontaktów i podtrzymywanie relacji, to jest szanowany przez personel medyczny. Po kilku czy kilkunastu latach pracy jest bardzo zżyty z zespołem. Trudno sobie wyobrazić, żeby mogło kapelana zabraknąć” – mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia, z którym w „Idziemy” rozmawia Irena Świerdzewska.

Niedziela

„Typowym Maryjnym objawieniem było to, co się wydarzyło w Lourdes w 1858 r. Wszyscy je znamy, ale… czy do końca? Pod jego powierzchowną, znaną wszystkim, faktografią kryje się zdumiewające bogactwo. Czy objawienia w Lourdes były tak wielkim zagrożeniem dla szatana, że od razu próbował je zniszczyć, mnożąc wokół nich ponad siedemdziesiąt ewidentnie diabelskich objawień? Chciał bowiem, by Kościół i te, które otrzymała Bernadetta Soubirous, uznał za fałszywe. Na szczęście mu się to nie udało. Kościół okazał się od niego mądrzejszy” – pisze w „Niedzieli” Wincenty Łaszewski.

Przewodnik Katolicki

W najbliższą niedzielę obchodzony w Kościele będzie Dzień Chorego. „Jeśli nie mówimy o człowieku wyłącznie jako o homo patiens, człowieku cierpiącym, to dlatego, że cierpienie ostatecznie nie ma nad człowiekiem mocy. Nie zostaliśmy stworzeni po to, żeby cierpieć” – pisze w „Przewodniku Katolickim” Monika Białkowska.

Tygodnik Powszechny

„Trudno sobie wyobrazić radość w niebie, którego mieszkańcy mają świadomość istnienia miejsca wiecznej kaźni – mówią zwolennicy tezy o nadziei powszechnego zbawienia” – pisze Artur Sporniak w „Tygodniku Powszechnym”, odnosząc się do niedawnej wypowiedzi papieża Franciszka o tym, że ma on nadzieję, iż piekło jest puste. „Papież dotknął tematu, który łączy w sobie wiele fundamentalnych dla religii kwestii” – podkreśla Sporniak.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze