przeglad prasy

Przegląd prasy katolickiej

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy komentarz do dokumentu Dykasterii Nauki Wiary, który dotyczy objawień i zjawisk nadprzyrodzonych. „Watykańska Dykasteria Nauki Wiary wydała nowe normy dotyczące rozeznawania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. Jest to dokument duszpasterski chroniący wiarę ludzi prostych” – pisze Beata Zajączkowska.

Idziemy

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” odnosi się do decyzji Rafała Trzaskowskiego, by ze stołecznych urzędów zniknęły symbole związane z kultem religijnym. „Antyreligijna szarża prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ma kontekst szerszy niż tylko stołeczny. Chodzi bowiem o człowieka, który jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej – najsilniejszej partii w aktualnie rządzącej koalicji. I kogoś, kto pozostaje w pierwszej trójce kandydatów tej formacji w przyszłorocznych wyborach na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Siłą rzeczy jego poczynania wpisują się w rozpoczynającą się kampanię przed ewentualnymi prawyborami prezydenckimi w PO” – pisze ks. Henryk Zieliński.

Niedziela

Na łamach tygodnika „Niedziela” ks. Janusz Wilk pisze o znaczeniu Eucharystii w kontekście zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała. „Chleb od zawsze symbolizuje dobro, szacunek, serdeczność, pozwala godziwie żyć. Potrzebuje też czystości, zarówno w procesie powstawania, jak i w jego spożywaniu” – pisze ks. Wilk. „Najpierw Bóg ofiarował wędrującym po pustyni mannę, która z czasem otrzymała nazwę chleb z nieba. (…) Potem człowiek zapragnął ofiarować Bogu chleb, który nazwał chlebem pokładnym (dosłownie chlebem oblicza)” – czytamy.

Przewodnik Katolicki

„Odchodzenie młodzieży od Kościoła jest problemem w całej Europie. Wydaje się, że dobrą drogą jest zatem wymiana doświadczeń między krajami, dzielenie się dobrymi praktykami oraz zarażanie się entuzjazmem tego, co działa. Czy stać nas jeszcze na kreatywność przekazywania wiary?” – pisze o tym w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” Monika Białkowska.

Tygodnik Powszechny

W „Tygodniku Powszechnym” znajdziemy analizę tego, jak funkcjonuje Kościół w Amazonii. „W Puszczy Amazońskiej to świeccy, a przede wszystkim kobiety, przewodzą wspólnotom katolickim i są odpowiedzialni za życie Kościoła” – pisze Doma Matejko. „W Ameryce Łacińskiej na pięć i pół tysiąca wiernych przypada jeden duchowny. Są regiony, gdzie msze odbywają się raz na sześć lat” – czytamy.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze