Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziemy obszerny materiał na temat zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. – Imperialistyczny rozmach w połączeniu z patriotyczną, religijną i rozrywkową oprawą sprawia, że słowa „My, Naród”, otwierające amerykańską konstytucję, brzmią wyjątkowo mocno – pisze Jacek Dziedzina. Ponadto przeczytamy rozmowę Andrzeja Grajewskiego z ministrem Jarosławem Gowinem. Godny uwagi jest również tekst ks. Tomasza Jaklewicza „Prawda w czasach zamętu”.
Tygodnik Niedziela
Tematem numer jeden w tym tygodniu jest dla redakcji „Niedzieli” ingres abp. Marka Jędraszewskiego. – To był prawdziwy majstersztyk. Nominacja na metropolitę krakowskiego zaskoczyła wszystkich – podkreśla Grzegorz Polak. Tygodnik przypomina również o obchodzonym w ostatnią niedzielę stycznia Światowym Dniu Trędowatych. W ciągu ostatnich 30 lat wyleczono 16 mln chorych, dzięki czemu liczba trędowatych spadła poniżej miliona – czytamy w artykule Kazimierza Szałaty. Nie zabrakło również podsumowania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Przewodnik Katolicki
– Z czego tu się cieszyć?! – pyta Paweł Stachowiak. W swoim felietonie zauważa, że zaprzysiężenie Donalda Trumpa niekoniecznie musi wyjść nam na dobre, a z oceną jego działań trzeba poczekać. Znajdziemy także wspomnienie zmarłego niedawno ks. Mieczysława Malińskiego oraz artykuł Joanny Mazur o świeckich ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, którzy oddają swoje życie Bogu. Przeczytamy też rozmowę Moniki Białkowskiej z ks. Ireneuszem Mroczkowskim, który jest duszpasterzem wdów konsekrowanych w diecezji płockiej.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym tygodniku znajdziemy komentarz do krytyki ekumenizmu. Ks. Adam Boniecki podkreśla w edytorialu, że ruch ekumeniczny nie jest wynalazkiem Soboru Watykańskiego II i że inicjatywa modlitwy o jedność chrześcijan pojawiła się już ze strony papieża Leona XIII. O nowej epoce, czyli nominacji abp. Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego pisze z kolei Artur Sporniak. – Po galerii znakomitych Małopolan na stolicę arcybiskupią w Krakowie trafia Wielkopolanin. Kim jest abp Marek Jędraszewski? – zastanawia się autor. Polecamy również wywiad z Anettą Dziedzic, Przewodniczącą Małopolskiego Oddziału Ligi Muzułmańskiej w RP.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze