Przegląd prasy katolickiej

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

Czy dzieci powinny być influencerami? „Coraz młodsze dzieci zakładają kanały na portalach społecznościowych i zaczynają przygodę z contentem. Niektórym udaje się nawet na tym zarobić spore pieniądze. Czy pozwolić dziecku na tego typu aktywności? I jakie mogą być w przyszłości konsekwencje takich działań? Sprawa jest poważna, bo od cyfrowego świata mogą uciec nieliczni, i w dodatku dojrzali. Dzieci i młodzież siedzą w nim po cyfrowe uszy” – pisze Agata Puścikowska.

Idziemy

„Parodia Ostatniej Wieczerzy na inauguracji olimpiady w Paryżu była skandalem. Ale czym jest odprawianie Mszy świętej przez księdza ubranego w same kąpielówki, stojącego w morzu i mającego za ołtarz dmuchany materac?” – pisze Anna Meetschen w swoim komentarzu na łamach tygodnika „Idziemy”.

Niedziela

W tygodniku „Niedziela” tematem numeru jest pielgrzymowanie. „Co roku na Jasną Górę przybywają pieszo setki tysięcy pielgrzymów z całej Polski. Niektóre grupy idą tylko kilka dni, inne – ponad tydzień, najdłużej trwa pielgrzymka helska – niemal 3 tygodnie. Co sprawia, że tak wiele osób w różnym wieku wybiera w wakacje trudy pielgrzymiego szlaku zamiast luksusowych wczasów i błogiego lenistwa?” – o tym na łamach „Niedzieli” pisze Mateusz Kijas.

Przewodnik Katolicki

„Symbolem Jerozolimy jest kobieta – najświętsza, najpiękniejsza, najdoskonalsza. Kobieta jest jednak także symbolem Babilonu, czyli największego upadku. Jak więc widać, z biblijną kobiecością nie jest tak prosto, dlatego proponuję, byśmy się przyjrzeli biblijnej niewieście” – czytamy w tekście Elżbiety Wiater.

Tygodnik Powszechny

W „Tygodniku Powszechnym” przeczytamy o nieprawidłowościach finansowych stwierdzonych w Dykasterii Nauki Wiary. „Tania, sensacyjna literatura – tak kard. Gerhard Müller nazwał ubiegłotygodniowe doniesienia na temat finansowych nadużyć w Kongregacji Nauki Wiary za jego rządów. Jak poinformował portal The Pillar, kongregacja zatajała dochody przed sekretariatem ekonomicznym Watykanu (instytucją powołaną przez Franciszka do pilnowania finansów kurii). W 2015 r. kontrolerzy odkryli, że pieniądze dykasterii (blisko 0,5 mln euro) zdeponowano na niezalegalizowanych kontach (w tym na prywatnym rachunku kard. Müllera) lub trzymano w gotówce, którą w dniu inspekcji próbowano ukryć, wynosząc w reklamówkach z biura” – pisze Edward Augustyn.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze