Przegląd prasy katolickiej

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

„Choć pełne kościoły w mniejszych miejscowościach, tłumy zmierzające na Jasną Górę czy głośne festiwale chrześcijańskie dla młodzieży mogą sugerować, że wiara nad Wisłą ma się dobrze, badania nie pozostawiają wątpliwości: jesteśmy najszybciej laicyzującym się społeczeństwem na świecie” – pisze Agnieszka Huf.

Idziemy

W tygodniku „Idziemy” podejmowany jest temat płodności. „Co szósta para starająca się o potomstwo nie jest w stanie zajść w ciążę w ciągu roku starań. Po roku starań mówimy o niepłodności. Do statystyk wzięte są wszystkie pary, niezależnie od wieku. Jednak im starsi są oboje, tym trudniej o ciążę. Wiek mężczyzny, choć często bagatelizowany, również ma duże znaczenie. Szczyt płodności kobiet przypada około 23. roku życia; zachęca się kobiety, aby zaszły w pierwszą ciążę do 30. roku życia” – mówi dr Natalia Suszczewicz w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Niedziela

„Nie ma żadnego ważniejszego wydarzenia w całej historii ludzkości niż to, że w Jezusie Chrystusie dla nas i dla naszego zbawienia Syn Boży stał się człowiekiem. Jego śmierć i zmartwychwstanie odkryły najgłębszy sens dziejów, które wcześniej zostały naznaczone rzeczywistością wybrania Abrahama i jego potomków” – pisze w najnowszym wydaniu „Niedzieli” ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Przewodnik Katolicki

„Ogłoszona szumnie strategia migracyjna dla Polski przyjmowana jest z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony: dobrze, że jest – zagadnienia migracyjne wymagają całościowego, a nie detalicznego oglądu i rozwiązań. Z drugiej strony ogłoszony dokument pozostaje zbiorem ogólnych deklaracji, które bardziej zdają się karmić lęki, niż proponować konkretne rozwiązania. Szczególnie duże wątpliwości budzi zapowiedź zawieszenia prawa do azylu” – czytamy w tekście Moniki Białkowskiej.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” podejmowany jest temat Funduszu Kościelnego. „Wygląda na to, że temat finansowania Kościołów należy do kategorii spraw nie do załatwienia przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi” – pisze Maciej Müller. „Rząd przedstawił biskupom propozycje zastąpienia Funduszu Kościelnego innymi rozwiązaniami, a biskupi zapewnili o woli ich przedyskutowania. Tyle wiadomo o posiedzeniu (od dawna niezwoływanej) Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu” – czytamy.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze