cof

Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
– Naprotechnologia pomaga małżeństwom, które mają problemy z poczęciem dziecka. Poleciałem do USA, by poznać ludzi, którzy stoją za tą metodą – czytamy w tekście Jarosława Dydały, który przedstawia sylwetkę prof. Thomasa Hilgersa. Przeczytamy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z premier Beatą Szydło. – Nie jestem feministką – mówi otwarcie szefowa polskiego rządu. Ponadto Andrzej Grajewski przypomina postać „niezłomnego, skromnego, ale także samotnego” ks. Jerzego Popiełuszki.
Tygodnik Idziemy
– Biznes po Bożemu – Dlaczego katolików nie ma na szczycie listy najbogatszych Polaków? Co zrobić, żeby to zmienić? – pisze Monika Odrobińska. Ponadto „Z Dziedzińca Pogan na Dziedziniec Dialogu”, czyli co ma wspólnego biblijny Dziedziniec Pogan z warszawskim Dziedzińcem Dialogu? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski. – Dołącz do nas – Jak możemy pomoc misjom? – wyjaśnia ks. Maciej Będziński. Anna Meetschen zastanawia się z kolei czy Austria wraca do chrześcijańskiej tożsamości?
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” przeczytamy o Dniu Praw Rodziny, który obchodzony jest 22 października. – Człowiek, państwa i Europa stawiają wobec nas coraz to nowe wyzwania, dlatego konieczny jest powrót do nauczania społecznego Kościoła – pisze Łukasz Krzysztofka, przywołując wypowiedzi uczestników I Ogólnopolskiej Konferencji „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”. Znajdziemy również rozmowę z ks. Tomaszem Atłasem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. To z okazji Tygodnia Misyjnego.
Przewodnik Katolicki
– Młodzi lekarze mogą wymusić zmiany – o proteście lekarzy rezydentów z Krzysztofem Krajewskim-Siudą, ekspertem ds. ochrony zdrowia rozmawia Marek Dłużniewski. Ponadto ks. Jarosław Czyżewski rozmawia z ze świecką misjonarką pracującą w Azji, Tricią Bolle. – W kościele w Azji stałam zawstydzona obok ludzi, którzy z powodu wiary stracili domy i pracę. W USA problemem jest to, że gdzieś jest słabwe WI-FI – mówi misjonarka. Z kolei Monika Białkowska i ks. Henryk Seweryniak rozmawiają o tym… kto trafi do piekła.
Tygodnik Powszechny
– Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z Błażejem Strzelczykiem. Warto znać jednak całą wypowiedź prymasa, który w tej samej rozmowie podkreśla, „że nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, i która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem”. Wywiad wzbudził spore kontrowersje. Wielu katolickich publicystów atakuje prymasa za jego wypowiedź.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze