Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
O łzach u św. Ignacego Loyoli, kazaniach głoszonych po rosyjsku i syberyjskiej rzeczywistości Marcinowi Jakimowiczowi opowiada o. Wojciech Ziółek SJ, który jest proboszczem jezuickiej parafii w Tomsku. Ponadto o I Światowym Dniu Ubogich pisze Jacek Dziedzina. – Nie można uczcić Chrystusa Króla Wszechświata, dopóki nie uczci się Go w ubogich. To dlatego z woli papieża Franciszka ten dzień przypada tydzień przed tą uroczystością – pisze autor.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy o odwadze spotkania z ubogim. O tym, co jest najważniejsze w kontakcie z ubogimi, mówi brat Paweł Flis, jeden z duchowych synów św. Brata Alberta, w rozmowie z Sylwią Gawrysiak. Ponadto „Jezus czeka na ulicy”, czyli o człowieku, który po własnym nawróceniu zajął się pomocą bezdomnym i innym ludziom w potrzebie. Pisze o tym w swoim reportażu Irena Świerdzewska.
Tygodnik Niedziela
Najważniejszym tematem w tym tygodniu jest I Światowy Dzień Ubogich. – Mimo że walka z ubóstwem idzie nam dobrze jak nigdy dotąd, to nadal końca z końcem nie może związać około 6% Polaków – pisze Katarzyna Woynarowska w tekście „Miłujmy nie słowem, ale czynem”. Przeczytamy również rozmowę ks. Marka Łuczaka z abp. Grzegorzem Rysiem, który mówi o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnym duszpasterstwem.
Przewodnik Katolicki
– My tu siedzimy wygodnie w ciepłym mieszkaniu po niedzielnym obiedzie, a papież Franciszek zaprasza nas do świętowania Światowego Dnia Ubogich – o tym, co zrobić z tym nowym świętem, pisze Monika Białkowska w artykule „Miłość bez wymówek”. Przeczytamy również rozmowę Agnieszki Pioch-Sławomirskiej z Reginą Brett, amerykańską dziennikarką i autorką książek. – Nie trzeba walczyć z trudnościami i zranieniami, lepiej się im poddać i skupić się na tym, czego możemy się z nich nauczyć – podkreśla publicystka.
Tygodnik Powszechny
– Molestowaniem jest wszystko, na co nie ma zgody. A zgoda to nie jest powstrzymywanie się przed powiedzeniem „nie”, tylko dwustronne „tak” – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”. To w nawiązaniu do głośnej akcji #metoo, która spowodowała lawinę wyznań wśród kobiet, które czuły się kiedykolwiek molestowane. Znajdziemy również reportaż Wojciecha Jagielskiego o „Europie za zamkniętymi drzwiami”, czyli o tym, jak Stary Kontynent broni się przed nadejściem imigrantów z Afryki.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze