cof

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W Bangladeszu katolicy stanowią zaledwie 0,3 proc. 160-milionowego społeczeństwa. Jakie znaczenie ma wizyta papieża w państwie, w którym mieszka garstka katolików? Pisze o tym Beata Zajączkowska. Jacek Dziedzina pisze z kolei o podejściu do liturgii, które może wahać się między dwiema skrajnościami. – Liturgia nie jest zakładnikiem przepisów liturgicznych, ale nie może również padać ofiarą naszego „widzimisię” – podkreśla publicysta.
Tygodnik Idziemy
– Polskie i Chrystusowe – Czy to dobrze, że Kościół w Polsce jest tak bardzo zjednoczony z narodem? I jakie jest znaczenie ubiegłorocznego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana? – tłumaczy bp Wiesław Mering. Ponadto „Inna płeć”, czyli o tym, że niemiecki Trybunał konstytucyjny uznał, że zmuszanie ludzi do deklarowania się jako mężczyźni lub kobiety albo pozostawianie rubryki „płeć” pustej jest niezgodne z konstytucją. Co z tego wynika? – analizuje Katarzyna Nowicka.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela” tematem numer jeden jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. – Czy koniec świata się spóźnia? – pyta ks. Jan Koclęga. Znajdziemy również relację z gali, podczas której przyznano nagrody za działalność na rzecz misji. Przeczytamy także rozmowę Wiesławy Lewandowskiej z posłem na Sejm RP, Stanisławem Piotrowiczem. Jest mowa przede wszystkim o „przeszkodach w reformowaniu polskiego sądownictwa”.
Przewodnik Katolicki
Warto zajrzeć w tym tygodniu do „Przewodnika Katolickiego”, choćby ze względu na rozmowę Joanny Mazur z s. Małgorzatą Chmielewską. – Nie wolno człowiekowi głodnemu, który jest zaplątany w różne problemy, który nie ma poczucia własnej wartości, rzucić zdania „Pan Bóg Cię kocha”. Trzeba mu pokazać, że Bóg go kocha – podkreśla przełożona wspólnoty „Chleb życia”. Ponadto ks. Artur Stopka pisze o Jezusie Chrystusie, Królu Wszechświata, który utożsamia się z ubogimi i wykluczonymi.
Tygodnik Powszechny
„Tygodnik Powszechny” oczywiście odnosi się do zakazu wypowiedzi medialnych dla ks. Adama Bonieckiego. – Podobnie jak sześć lat temu uważamy, że to decyzja krzywdząca Kościół jako całość, a nie zespół przekonań politycznych – czytamy w oświadczeniu redakcji. Piotr Sikora pisze z kolei o łączeniu polskości z katolicyzmem, nawiązując do Marszu Niepodległości i jego hasła. – „My chcemy Boga!” Proszę bardzo. Właśnie przychodzi: w muzułmańskim imigrancie, w Ukraińcu szukającym pracy, w bezdomnym. I w ciszy serca, które uwolniło się od prężenia muskułów, palenia rac i okrzyku: „Wielka Polska katolicka”.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze