przegląd prasy

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Polska pomoc dla syryjskich uchodźców w Libanie jest konkretna, sensowna i wyraźnie odczuwalna. Pojechałem do Libanu i przekonałem się o tym na własne oczy – pisze Jacek Dziedzina. Ponadto przebieg pielgrzymki papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu relacjonuje Beata Zajączkowska. – Franciszek nie dolewał oliwy do ognia podziałów i nie podsycał pragnienia konfrontacji i zemsty. Podjął trud apostoła niosącego pokój – zauważa autorka.
Tygodnik Idziemy
– Dwa złote na przemianę życia – Jak zmieniają się potrzeby Kościoła w krajach byłego ZSRR? – pisze Monika Odrobińska. Ponadto przeczytamy o „Człowieku roku”, czyli o tym, jak prezydentura Donalda Trumpa wpłynęła na Polskę i na świat oraz czy potrafimy wykorzystać ciepły stosunek prezydenta USA do naszego kraju – pisze Marek Jurek. Natomiast o cennych inicjatywach publicznych, wpisujących w klimat adwentu wspomina ks. Henryk Zieliński.
Tygodnik Niedziela
Tematem numeru najnowszego wydania tygodnika „Niedziela” jest 18. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji możemy zapoznać się z sylwetką o. Andrzeja Madeja OMI, misjonarza oblata, który od wielu lat pracuje w Turkmenistanie. – Na patrzymy na Kościół przez liczbę osób – nie mamy tłumów – ale patrzymy na konkretnego człowieka – podkreśla o. Madej. Przeczytamy również o rekordowej liczbie podpisów pod projektem ustawy sprzeciwiającym się aborcji.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” tematem numer jeden jest „największa tajemnica Kościoła”, czyli spowiedź. – Ksiądz nie może ujawnić wyznawanych grzechów. A co wtedy, gdy penitent chce popełnić samobójstwo? Przypadek z Belgii zapoczątkował dyskusję – czytamy na okładce czasopisma. Znajdziemy również rozmowę Moniki Białkowskiej z abp. Alfonsem Nossolem o tym, jak trudnych doświadczeń nie zamieniać w odwet.
Tygodnik Powszechny
– Prezent odrywa nas od codzienności. Czyni chwilę wyjątkową. I dlatego może być materialnym wyrazem miłości. Nawet jeżeli jest czymś drobnym – mówi s. Małgorzata Chmielewska w rozmowie z Arturem Sporniakiem. Michał Rychert pisze z kolei o „Sodomii niegościnności”. – Boimy się obcych i zamykamy się przed nimi w imię ochrony tożsamości chrześcijańskiej. Czy nie jest to raczej znak tożsamości już utraconej? – zastanawia się autor.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze