przegląd prasy

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy między innymi o sprawdzonej recepcie pozwalającej dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, czyli o roratach. – Roraty świetnie sprawdzają się jako element duszpasterstwa nad Wisłą. W czasach, gdy narzekamy na nieobecność młodszych pokoleń w kościele, mogą zgromadzić wcześnie rano w świątyni setkę dzieciaków – pisze Szymon Babuchowski. Znajdziemy również polityczne komentarze do zmiany na stanowisku szefa rządu.
Tygodnik Idziemy
– Telefon to za mało – między nami musi być jak w zdrowej rodzinie. Kiedy dziecko przychodzi do ojca, to nie może czekać w kolejce, bo ten ma ważniejsze sprawy – o swojej wizji posługi duszpasterskiej mówi nowy biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Ponadto o szoku, który zapanował w Austrii po wyroku tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego nakazującym wbrew społeczeństwu i rządowi wprowadzić „małżeństwa” homoseksualne, pisze Anna Meetschen.
Tygodnik Niedziela
Hanna Chrzanowska, pielęgniarka i działaczka charytatywna, zachwycała swoją postawą wielu mieszkańców Krakowa. Dziś jest kandydatką na ołtarze. W rozmowie z Krzysztofem Tadejem mówi o niej kard. Stanisław Dziwisz, który był świadkiem jej działalności. Z kolei Grzegorz Górny, reporter, eseista i autor książek w swoim felietonie „Islamska przyszłość Europy?” pisze o tym, że Polska powinna zamknąć swoje granice na muzułmańskich imigrantów.
Przewodnik Katolicki
– Towarzyszenie osobie chorej na Alzheimera wymaga wiary, że miłość do niej dociera – czytamy na okładce „Przewodnika Katolickiego”. O przeżywaniu tej choroby na łamach czasopisma pisze Kamila Tobolska. – W Polsce choroba Alzheimera dotyka, jak podają różne źródła, od 350 tys. do pół miliona osób – czytamy. Ponadto w cyklu „Teologia przy rosole” Monika Białkowska rozmawia z ks. Henrykiem Seweryniakiem o relacjach żydów z chrześcijanami.
Tygodnik Powszechny
– Wierzący i niewierzący, wszyscy jakoś świętujemy Boże Narodzenie, co jest piękne, jak wszystko, co ludzi łączy – pisze we wstępniaku do podwójnego, świątecznego numeru „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki. Z okazji Świąt znakomita rozmowa Artura Sporniaka z abp. Grzegorzem Rysiem. – Boże Narodzenie pokazuje, że Bóg usuwa wszystkie przeszkody, żeby się z człowiekiem spotkać. To człowiek je mnoży – podkreśla metropolita łódzki.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze