Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o tym, czy status materialny rzeczywiście wpływa na poziom naszego szczęścia. – Skoro mamy wszystko, dlaczego jesteśmy tak nieszczęśliwi? – pytają Europejczycy. Dobrobyt i indywidualizm, które miały być wyznacznikami „nowego lepszego świata”, stały się jego przekleństwem. Stary Kontynent staje się wyspą samotnych ludzi – pisze Marcin Jakimowicz. Ponadto Andrzej Grajewski przypomina postać bp. Herberta Bednorza, który odegrał wyjątkową rolę w sierpniu 1980 r.
Tygodnik Idziemy
W tygodniku „Idziemy” znajdziemy „Pytania o młodzież”, czyli o to, co charakteryzuje pokolenie nazywane przez naukowców millenialsami oraz jakie to ma skutki dla Kościoła i rodziny. Mówi o tym prof. Krzysztof Koseła w rozmowie z Ireną Świerdzewską. O znaczeniu św. Stanisława Kostki dla formacji dzisiejszej młodzieży opowiada bp Marek Solarczyk w rozmowie z Radkiem Molendą, a Krzysztof Ziemiec zastanawia się, dlaczego program „Mieszkanie plus” jest tak ważny dla Polaków i czy ma szansę ruszyć.
Tygodnik Niedziela
– Pracy na misjach wystarczy dla wszystkich. Bardzo często misjonarzowi korzystniej jest zatrudnić osobę świecką niż siostrę zakonną. Świecki jest bardziej mobilny – mówi Agnieszką Klimek, była misjonarka świecka w Ekwadorze, z którą rozmawia Grzegorz Polak. – Moją zapłatą były dach nad głową i wyżywienie. Inne wydatki pokrywałam sama – dodaje. Przeczytamy również o tym, że papież Franciszek przyjedzie 17 marca 2018 r. do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo – włoskich miejscowości związanych z Ojcem Pio.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” z ks. Pawłem Pawlickim, duszpasterzem alkoholików i kapelanem więziennym o nałogowych ucieczkach od traumatycznej rzeczywistości rozmawia ks. Mirosław Tykfer. – Jeżeli młodzi ludzie nie chcą jechać na żagle, bo tam nie ma zasięgu, to problem jest poważny. I jak widać, nie tylko z alkoholem. Jesteśmy w niewoli wielu uzależnień – podkreśla ks. Pawlicki. Ponadto o tym, co możemy odkryć, rozważając mękę Jezusa, z ks. Markiem Piedziewiczem rozmawia Joanna Mazur.
Tygodnik Powszechny
– Strasz i rządź. Oto mechanizm, którego ofiarami stało się kilka milionów Polaków. Znany od dawna, przećwiczony na nowo znów udowodnił politykom swoją użyteczność – pisze Marcin Żyła, analizując nastawienie Polaków do uchodźców. Czy rzeczywiście polski rząd aż tak przestraszył nas konsekwencji przyjmowania imigrantów? Autor przedstawia dokładną analizę wypowiedzi polityków i reakcji opinii publicznej. Artur Sporniak pisze z kolei o zapowiadanych od dawna wytycznych polskich biskupów dotyczących Komunii św. dla rozwiedzionych.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze