Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o tym, czy status materialny rzeczywiście wpływa na poziom naszego szczęścia. – Skoro mamy wszystko, dlaczego jesteśmy tak nieszczęśliwi? – pytają Europejczycy. Dobrobyt i indywidualizm, które miały być wyznacznikami „nowego lepszego świata”, stały się jego przekleństwem. Stary Kontynent staje się wyspą samotnych ludzi – pisze Marcin Jakimowicz. Ponadto Andrzej Grajewski przypomina postać bp. Herberta Bednorza, który odegrał wyjątkową rolę w sierpniu 1980 r.
Tygodnik Idziemy
W tygodniku „Idziemy” znajdziemy „Pytania o młodzież”, czyli o to, co charakteryzuje pokolenie nazywane przez naukowców millenialsami oraz jakie to ma skutki dla Kościoła i rodziny. Mówi o tym prof. Krzysztof Koseła w rozmowie z Ireną Świerdzewską. O znaczeniu św. Stanisława Kostki dla formacji dzisiejszej młodzieży opowiada bp Marek Solarczyk w rozmowie z Radkiem Molendą, a Krzysztof Ziemiec zastanawia się, dlaczego program „Mieszkanie plus” jest tak ważny dla Polaków i czy ma szansę ruszyć.
Tygodnik Niedziela
– Pracy na misjach wystarczy dla wszystkich. Bardzo często misjonarzowi korzystniej jest zatrudnić osobę świecką niż siostrę zakonną. Świecki jest bardziej mobilny – mówi Agnieszką Klimek, była misjonarka świecka w Ekwadorze, z którą rozmawia Grzegorz Polak. – Moją zapłatą były dach nad głową i wyżywienie. Inne wydatki pokrywałam sama – dodaje. Przeczytamy również o tym, że papież Franciszek przyjedzie 17 marca 2018 r. do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo – włoskich miejscowości związanych z Ojcem Pio.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” z ks. Pawłem Pawlickim, duszpasterzem alkoholików i kapelanem więziennym o nałogowych ucieczkach od traumatycznej rzeczywistości rozmawia ks. Mirosław Tykfer. – Jeżeli młodzi ludzie nie chcą jechać na żagle, bo tam nie ma zasięgu, to problem jest poważny. I jak widać, nie tylko z alkoholem. Jesteśmy w niewoli wielu uzależnień – podkreśla ks. Pawlicki. Ponadto o tym, co możemy odkryć, rozważając mękę Jezusa, z ks. Markiem Piedziewiczem rozmawia Joanna Mazur.
Tygodnik Powszechny
– Strasz i rządź. Oto mechanizm, którego ofiarami stało się kilka milionów Polaków. Znany od dawna, przećwiczony na nowo znów udowodnił politykom swoją użyteczność – pisze Marcin Żyła, analizując nastawienie Polaków do uchodźców. Czy rzeczywiście polski rząd aż tak przestraszył nas konsekwencji przyjmowania imigrantów? Autor przedstawia dokładną analizę wypowiedzi polityków i reakcji opinii publicznej. Artur Sporniak pisze z kolei o zapowiadanych od dawna wytycznych polskich biskupów dotyczących Komunii św. dla rozwiedzionych.
Zobacz także
Wasze komentarze