Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Prorok Benedykt dał Kościołowi proroka Franciszka. I jeden i drugi spotykał się i spotyka z niezrozumieniem. Prorocy już tak mają – pisze Jacek Dziedzina w najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”. Tematem głównym jest oczywiście mijające pięć lat pontyfikatu Franciszka. Warto również zwrócić uwagę na artykuł ks. Tomasz Jaklewicza o ojcu Pio. – Ojciec Pio przy ołtarzu umierał z Jezusem. A gdzie jestem ja, gdy staję przy ołtarzu? – pyta autor. Piotr Legutko podejmuje z kolei temat różnych przekazów, jakie poszły w świat z okazji rocznicy Marca ’68.
Tygodnik Idziemy
Tematem głównym najnowszego numeru tygodnika „Idziemy” jest wychowanie katolickie. – Szkoły katolickie wychowują dzieci i młodzież do „bycia dla drugich”, do „wyobraźni miłosierdzia” – mówi s. Maksymiliana Wojnar z Rady Szkół Katolickich. W numerze znajdziemy również ciekawy wywiad z ks. Adamem Jarczewskim, autorem książki o karze suspensy. Nie zabrakło również analizy pontyfikatu papieża Franciszka w piątą rocznicę jego urzędowania. Warto też w końcu zwrócić uwagę na opis Misterium Męki Pańskiej, które od ponad 20 lat odbywa się w Poznaniu.
Tygodnik Niedziela
W najnowszej „Niedzieli” przeczytamy fascynujący reportaż o rodzinie Ulmów, która poniosła śmierć z powodu ukrywania Żydów. W najnowszym numerze znajdziemy również wywiad z ocalonym w Polsce Żydem Arturem Dreifingiem. – W Europie jesteśmy obiektami zarządzanymi przez władzę, w USA to my zarządzamy naszą władzą i jesteśmy wolnymi obywatelami – mówi Wojciech Cejrowski w artykule „Bóg nas stworzył wolnymi”. Przeczytamy również o kondycji współczesnej szlachty, czyli o tym, czy pochodzenie ma jeszcze jakieś znaczenie.
Przewodnik Katolicki
– Święty Józef nie ma twarzy: żaden inny święty nie jest tak tajemniczy. To utrudnia nabożeństwo do niego – albo jest szansą. – pisze Monika Białkowska w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”. Tygodnik podejmuje też niezwykle ważny dziś temat tzw. fake newsów i weryfikacji informacji. Przeczytamy również wywiad z ks. Damianem Wąskiem, w którym poruszany jest problem stopnia, w jakim procesy biologiczne wpływają na naszą moralność. Niezwykle ciekawa jest również rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. Henrykiem Seweryniakiem o prywatnych objawieniach. Dlaczego należy być ostrożnym, czy należy się ich obawiać i wiele więcej przeczytacie w najnowszym „Przewodniku”.
Tygodnik Powszechny
Najnowszy „Tygodnik Powszechny” podejmuje temat rosnącego w siłę ruchu antyszczepionkowego. – Nie traktujmy antyszczepionkowców jak reprezentantów bezmyślnej, złośliwej rasy. Osoby sceptyczne wobec szczepień mają swoje powody, motywacje i system wartości – czytamy. W numerze znajdziemy również świetny artykuł o grzechach polskiego kaznodziejstwa, w którym Artur Sporniak doradza również, jak im zaradzić. – Putin spotkał się dziś na Kremlu z Putinem, by omówić udział Putina w wyborach Putina – tym żartem Anna Łabuszewska rozpoczyna dość gorzką analizę politycznego świata Rosji.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze