Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– „To nie do przejścia, to już koniec”. Tak mówili Żydzi na brzegu Morza Czerwonego czy apostołowie po aresztowaniu Jezusa. My też mamy takie chwile. Bóg widzi to jednak inaczej. Pokazuje przejście przez to, co niemożliwe, i mówi: „Przejdźmy to razem”. To jest właśnie Pascha – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Ponadto przeczytamy rozmowę Andrzeja Grajewskiego z o. Maciejem Ziębą na temat pontyfikatu papieża Franciszka. – Żaden europejski papież nie potrafiłby powiedzieć w Parlamencie Europejskim tak dobitnie, że Europa dzisiaj jest „bezpłodną babcią” – podkreśla dominikanin.
Tygodnik Idziemy
– Kościół i smartfon – Kiedy można, a kiedy nie powinniśmy korzystać w kościołach ze smartfonów i innych tego typu urządzeń? – odpowiada bp Adam Bałabuch w rozmowie z Martą Jacukiewicz. Ponadto „Pół wieku z ubogimi”, czyli o wspólnocie Sant’Egidio, która od 50 lat również w Polsce niesie pomoc bezdomnym i potrzebującym. O tym, czym zajmuje się wspólnota i jak towarzyszy potrzebującym, pisze Sylwia Gawrysiak.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela” tematy głównie świąteczne i te dotyczące miejsca rozgrywania się najważniejszych wydarzeń dla naszej religii, czyli Jerozolimy. – Na Drogę Krzyżową uliczkami Starej Jerozolimy wyruszyłem o świcie, w momencie gdy nad grzbietem Góry Oliwnej, widocznej w prześwicie Via Dolorosa, niebo już się zaróżowiło – pisze w reportażu Jan Gać OESSH. Przeczytamy również o projekcie „Zatrzymać aborcję”, który popiera KEP.
Przewodnik Katolicki
O poczuciu samotności, cierpieniu i pustyni duchowej z o. Rafałem Kogutem OFM rozmawia Joanna Mazur. – Pokusy, których Jezus doznawał na pustyni, pokazują, że Bóg dzieli z nami codzienność. Pokazał, że jeżeli On zwyciężył, to i my z Nim zwyciężamy zło – zaznacza franciszkanin. Ponadto ks. Mirosław Tykfer odnosi się do skandalicznych słów ks. prof. Edwarda Stańka. – Przecież to było de facto życzenie papieżowi rychłej śmierci. Ksiądz profesor może krytycznie oceniać papieża, ale nie powinien wypowiadać się w ten właśnie sposób – podkreśla redaktor naczelny „Przewodnika”.
Tygodnik Powszechny
Edward Augustyn komentuje wpadkę prefekta ds. komunikacji w Watykanie, który pochwalił się na konferencji prasowej listem od Benedykta XVI. Okazało się, że opublikowano niepełną jego treść. Mówiąc wprost – zmanipulowano wypowiedź papieża seniora. Ks. Dario Edoardo Vigano został zdymisjonowany. Znajdziemy również rozmowę Błażeja Strzelczyka z muzykiem Tomaszem Budzyńskim. – Dobra Nowina wszystko zmienia, bo skoro jesteś kochany, to sam możesz kochać – podkreśla muzyk.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze