Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Skąd tak oryginalne, poetyckie obrazy u niewykształconej zakonnicy? Obcowanie z Bogiem prowadzi siostrę Faustynę do przekraczania siebie nie tylko w sferze duchowej, ale także w dziedzinie języka – pisze Szymon Babuchowski. Joanna Kociszewska pisze z kolei o problemie nadużyć seksualnych w Kościele. – W Kościele zdarzają się przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. To bolesny temat, dlatego trudno o nim rozmawiać. A milczeć nie wolno – podkreśla autorka.
Tygodnik Idziemy
– Dar czy zasługa? – o miłosierdziu Boga i dlaczego nas ono ośmiela i przyciąga – mówi bp Henryk Ciereszko, członek Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia. Ponadto na owoce, jakie przynosi Tydzień Biblijny, a także II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zwraca uwagę ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Na czym polega „mesjanizm” św. Jana Pawła II i św. Faustyny wyjaśnia ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy rozmowę z rektorem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. – Spojrzenie na własne życie przez pryzmat Ewangelii nieraz przeraża, ale najczęściej dopiero ufne spojrzenie w oczy Jezusa Miłosiernego budzi w sercu nadzieję na przebaczenie i staje się źródłem prawdziwej radości – mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk. Znajdziemy również 33 sposoby na kreatywną randkę.
Przewodnik Katolicki
– Miłosierdzie jest skandalem. Ale dlaczego? Czy kogoś gorszy fakt, że Bóg wybacza temu, kto prosi o przebaczenie? Chyba nie tak bardzo. Gorszy raczej brak sprawiedliwości – pisze ks. Mirosław Tykfer. Ponadto Jacek Borkowicz pisze o ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. – Prawo i Sprawiedliwość organizuje ostatni comiesięczny marsz, upamiętniający 96 ofiar tamtej katastrofy. Na warszawskim placu Piłsudskiego zostanie też odsłonięty pomnik jej ofiar – pisze autor.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy rozmowę Błażeja Strzelczyka z Barbarą Piwnik. – W wymiarze sprawiedliwości będzie dobrze tylko pod warunkiem, że nie będziemy abdykowali z obowiązku edukacyjnego wobec całego społeczeństwa – mówi była minister sprawiedliwości. Przeczytamy również o „Ministerstwie samotności”. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii problem samotności jest tak duży (9 mln obywateli), że zajmie się nim rząd.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze