Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
gnGość Niedzielny
Tematem „Gościa” jest święty Mikołaj. To postać bardziej złożona niż mogłoby się nam wydawać. – Żeby spotkać św. Mikołaja, trzeba lecieć nie na północ, ale na południe. W portowym mieście Bari na południu Włoch od prawie tysiąca lat znajduje się grób świętego biskupa. Postanowiliśmy go odwiedzić – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. W nowym numerze także tekst na temat programu Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, który pomaga syryjskim i libańskim uchodźcom, a o śpiewaniu poezji ks. Twardowskiego w rozmowie z Szymonem Babuchowskim opowiada Mietek Szcześniak.
nTygodnik Niedziela
„Niepokalana zwycięży” – czytamy w najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela”. Na temat dogmatu o Niepokalanym Poczęciu pisze ks. Łukasz Jaksik. Ponadto obecny jest oczywiście temat adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie. – Jeśli ktoś na nic nie czeka, nie wyznacza sobie żadnych celów i o niczym nie marzy, to znaczy, że popadł w apatię – pisze Agnieszka Porzezińska. Przeczytamy także rozmowę Krzysztofa Tadeja z Hubertem Pleskotem o podróżach połączonych z pomocą dla mieszkańców najuboższych krajów oraz o srebrnym jubileuszu Radia Maryja.
pkPrzewodnik Katolicki
Na okładce nowego numeru „Przewodnika” o. Tadeusz Rydzyk. To w związku z 25-leciem istnienia „Radia Maryja”. W rozmowie z ks. Mirosławem Tykferem ojciec Rydzyk podkreśla, że „katolickie radio nie musi nieustannie powtarzać: Bóg, Bóg… Ono musi pomagać w życiu według wartości, jakie niesie Ewangelia”. Przeczytamy również felieton ks. Artura Stopki o tym, jak media upraszczają świat przedstawiany odbiorcom. Polecamy także felieton Joanny Mazur o samotności Boga, modlitwie i duchowym ADHD.
tpTygodnik Powszechny
W najnowszych „Tygodniku” o papieżu Franciszku i jego wrogach pisze Szymon Hołownia. – List kardynałów z pytaniami o ostatnią adhortację to kolejna odsłona batalii o wizję Kościoła, jaką od trzech lat proponuje nam Franciszek – pisze znany publicysta. Przeczytamy także znakomity wywiad Stefanii Falasco z Ojcem Świętym. Dotyczy między innymi Roku Miłosierdzia, ekumenizmu, spotkania z Cyrylem oraz obchodów pięćsetlecia reformacji. Przeczytamy także recenzję głośnego serialu „Młody Papież” pióra Marcina Napiórkowskiego oraz reportaż na temat chrześcijan w Iraku, którzy uciekli ze swoich domów i boją się do niuch wracać.
Przegląd prasy katolickiej
5.2 (86.67%) 6 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze