Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– W połowie szpitali w ciepłej wodzie przekroczony jest poziom bakterii. W całym kraju jest tylko nieco ponad 100 czynnych lekarzy mikrobiologów, a w jednym z kontrolowanych szpitali jedna pielęgniarka epidemiologiczna „opiekowała” się ponad 560 łóżkami. Czytając najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, można dostać bólu głowy – pisze Tomasz Rożek w najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”. Ks. Dariusz Kowalczyk SJ podkreśla z kolei, powołując się na niedawną wypowiedź Franciszka, że „homoseksualizm jest nie do pogodzenia z powołaniem kapłańskim”.
Tygodnik Idziemy
Rządzący przed wyborami obiecali, że zmienią prawo pozwalające na łatwe odbieranie dzieci rodzicom. Co się w tej kwestii zmieniło i kto może się czuć zagrożony? – mówi Marzena Kąkała z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców w rozmowie z Moniką Odrobińską. Przeczytamy również o „mundialowych grzechach”, czyli o tym, dlaczego Argentyńczykom od 30 lat nie udało się wygrać piłkarskich mistrzostw świata, jak w tym roku chcą to zmienić i co ma z tym wspólnego Matka Boża – pisze Marcin Zatyka.
Tygodnik Niedziela
– Cały Kościół przeżywać będzie 8 czerwca br. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tę wspaniałą uroczystość słowami św. Jana Ewangelisty: „Będą patrzeć na Tego, którego przebili” (J 19, 37), wszyscy jesteśmy zachęceni do kontemplacji miłości Boga objawionej w Chrystusie, a zwłaszcza w Jego Sercu przebitym włócznią żołnierza na Kalwarii – podkreśla ks. Józef Gaweł SCJ. Przeczytamy również o powstającym z trudem, ale jednocześnie tworzonym z wielką pasją i entuzjazmem szpitalu w Beit Sahour, blisko Betlejem.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o badaniach prenatalnych. – Czy wiedza rodziców o chorobie genetycznej ocala dzieci, czy pomaga je zabijać? Czy oskarżani o ułatwianie aborcji genetycy mogą jeszcze odzyskać zaufanie swoich krytyków? – pyta Monika Białkowska. Ponadto historyk, Paweł Stachowiak odpowiada na zarzuty, że kardynał Hlond był antysemitą. – Niektóre środowiska żydowskie wzywają do wstrzymania procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda. Ich zdaniem jego kontynuowanie byłoby „wyrazem aprobaty dla niezwykle negatywnego podejścia kard. Hlonda do społeczności żydowskiej” – czytamy.
Tygodnik Powszechny
– Nieważne, że Konradowi Krajewskiemu kłaniają się kurialni urzędnicy. Ważne, z jakim szacunkiem traktują go panowie obsługujący watykańską śmieciarkę – pisze Szymon Hołownia. – My Polacy mówimy: „Mamy kardynała!”. Tymczasem to przede wszystkim biedacy mają kardynała. Uważam, że ta nominacja jest doskonała – komentuje z kolei s. Małgorzata Chmielewska. – To człowiek w pewnym sensie szalony, który bierze na serio Ewangelię. Potrafi bezdomnej przepędzonej w złą pogodę ze schodów kardynalskiej rezydencji udostępnić samochód z papieskiego garażu – dodaje.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze