Przegląd prasy katolickiej

gn Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o otwartym grobie Chrystusa. – Podczas remontu Grobu Pańskiego po raz pierwszy od 500 lat odsłonięto skałę, na której spoczywało ciało Ukrzyżowanego – czytamy. Ponadto ks. Tomasz Jaklewicz proponuje temat Adwentu oraz nadziei w cierpieniu. Znajdziemy także rozmowę Bogumiła Łozińskiego z ministrem Adamem Lipińskim, a także artykuł Tomasza Rożka na temat globalnego ocieplenia i „upału na Arktyce”.
niedziela Tygodnik Niedziela
W tym tygodniu w „Niedzieli” znajdziemy „receptę na radość” o. Leona Knabita OSB. – Trzeba być coraz bliżej Pana Boga. Nie na darmo św. Jan Paweł II zachęcał, by być świętymi. Życie z Chrystusem to gwarancja wzrastającej wciąż radości – mówi o. Knabit. Bogdan Kędziora porusza temat stanu wojennego z perspektywy 2016 r., a Piotr Piętak wysuwa kontrowersyjną tezę, że „islam jest antytezą Europy”. Muzułmanie są przedstawieni jako osoby, które nie są przystosowane do normalnego życia w zachodnim społeczeństwie.
pk Przewodnik Katolicki
Na okładce „Przewodnika” s. Cristin Scucciaa, zwyciężczyni „The Voice of Italy”. W rozmowie z ks. Mirosławem Tykferem opowiada o swoim nawróceniu, walce z nieśmiałością i śpiewaniu dla Boga. – Wygrałam „The Voice of Italy”, ale tak naprawdę wygrało przesłanie, które wyśpiewałam. Nie ja jestem w centrum tego zwycięstwa, ale Bóg – podkreśla s. Cristina. Z kolei Joanna Mazur przedstawia czytelnikom wyjątkową postać Carlo Acutisa, którego proces beatyfikacyjny toczy się w Rzymie, a który już nazywany jest „świętym od Internetu”.
tp Tygodnik Powszechny
„Polacy, nie zjedzmy się – Agnieszka Kręglicka proponuje stół narodowego pojednania”. W rozmowie z Michałem Kuźmińskim mówi o kulinarnych upodobaniach i przyzwyczajeniach Polaków. Czy przekładają się one także na sympatie polityczne? O tym w najnowszym numerze „Tygodnika”. Ponadto Jan Wróbel w rozmowie z Przemysławem Wilczyńskim przyznaje, że jego zdaniem: „niewybaczalnym grzechem reformy szkolnej jest to, że wszystko opiera się na intuicji ludzi, z których większość nie pracowała w gimnazjach”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze