Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” podejmowany jest temat ochrony środowiska w związku z konferencją „COP24” w Katowicach. – Mieszanka dobrych intencji, słusznej troski o środowisko, ale też ideologii i gigantycznych interesów. Tak można w skrócie opisać odbywające się od ponad 20 lat szczyty klimatyczne – uważa Jacek Dziedzina.
Tygodnik Idziemy
O swoim życiu, sukcesach sportowych, wierze i o tym, co dla niego najważniejsze mówi Kamil Stoch w rozmowie z Martą Jacukiewicz. Ponadto o zaczynającym się adwencie pisze redaktor naczelny tygodnika. – Co powinniśmy zrobić w życiu społecznym, żeby móc spojrzeć w oczy Jezusowi w Wigilię Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.
Tygodnik Niedziela
– W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest on drugą częścią dwuletniego cyklu duszpasterskiego poświęconego sakramentowi bierzmowania. W nowym roku nadal mamy poznawać Osobę Ducha Świętego i otwierać się na Jego działanie, które nie tylko nas uświęca, ale także uzdalnia do podejmowania różnych zadań ewangelizacyjnych i apostolskich – podkreśla ks. Andrzej Kuliberda.
Przewodnik Katolicki
O tym, dlaczego Kościół miał dystans do ekologii, na czym polega grzech ekologiczny i czy zwierzęta będą zbawione z ks. dr. Jackiem Poznańskim SJ rozmawia Monika Białkowska. – Papież Franciszek zwraca uwagę, że cały kryzys ekologiczny ma źródło właśnie w braku szacunku dla życia. Chodzi zarówno o życie ludzkie, jak i życie zwierząt czy roślin. Brak poszanowania życia rozprzestrzenia się na wszystkie nasze postawy i relacje – czytamy.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy komentarz do ostatnich wydarzeń na Morzu Azowskim. – To, co narastało od dawna, musiało w końcu wybuchnąć: w niedzielę 25 listopada rosyjskie okręty zaatakowały kilka ukraińskich jednostek płynących z Odessy do Mariupola – pisze Wojciech Pięciak. Ponadto znajdziemy również doniesienia o ks. Tomašu Háliku, który znalazł się na cenzurowanym niektórych hierarchów. – Jestem zbyt stary na to, aby ktoś mógł mnie zatupać i w ten sposób uciszyć – skomentował ks. Hálik.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |