czasopisma

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przegląd prasy katolickiej. W każdy piątek znajdziesz u nas krótki komentarz do najnowszych wydań katolickich tygodników.

gosc_okladkaGość Niedzielny

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” tematem numeru jest akcja Caritas „Rodzina rodzinie”, której celem jest pomoc m.in. syryjskim rodzinom, które chcą rozpocząć nowe życie. – Stosunek Kościoła katolickiego wobec uchodźców jest jednoznaczny i wynika z przykazania miłości bliźniego. Konieczność udzielania pomocy ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie i w wielu afrykańskich krajach jest jednym w ważniejszych elementów nauczania Franciszka – pisze w swoim artykule Bogumił Łoziński. Akcja Caritas jest bardzo konkretną odpowiedzią na nasilający się kryzys. Problem imigracji nie jest jednak jedynym tematem, jakie podjęło czasopismo. Możemy przeczytać także o sile modlitewnych oddziałów specjalnych, jakimi są grupy Żywego Różańca oraz o pożytkach płynących z Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze.

 

 

okladka_niedziela

Tygodnik Niedziela

– Żyjemy w dziwnych czasach. Wydaje się, jakby obudzone demony szalały nad światem – pisze w edytorialu redaktor naczelna „Niedzieli”, Lidia Dudkiewicz. – W centrum trwającej wojny między wartościami i antywartościami (…) przedstawiciele narodu polskiego w sile ponad 100 tys. wiernych stanęli pod murami Jasnej Góry, aby odzyskać dla Boga polską duszę – dodaje. W czasopiśmie przeczytamy obszerną relację na temat Wielkiej Pokuty, ale tematem numeru jest nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i trwające przygotowania do setnej rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

okladka_pk

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika” znajdziemy wywiad Szymona Bojdo z Michałem Bondyrą, autorem książki „Ksiądz też człowiek”. To historia o ludzkiej stronie kapłaństwa. Przeczytamy także rozmowę z o. Tomaszem Szyszką SVD, misjonarzem werbistą. – Misjonarz nie może mieć mentalności turysty, który zakłada, że pojedzie do jakiegoś kraju zobaczyć, jak tam jest, czy warunki mu odpowiadają i jeśli tak, to ewentualnie zostanie – mówi w wywiadzie dla „Przewodnika Katolickiego” o. Tomasz Szyszka.

 

 

 

bez-tytulu

Tygodnik Powszechny

„Tygodnik Powszechny” podejmuje temat czarnego protestu i roli kobiety w życiu społecznym oraz życiu Kościoła. W edytorialu ks. Adam Boniecki zastanawia się, czy styl prowadzenia duszpasterstw w Polsce jest adekwatny do wrażliwości i „talentów” obu płci. W numerze znajdziemy także felieton Szymona Hołowni o niezwykłym księdzu, pracującym w „starym kościele w jednej z europejskich stolic”. Numer zawiera także dodatek dotyczący ks. Jana Ziei, kapelana Szarych Szeregów i AK, uczestnika powstania warszawskiego oraz współzałożyciela KOR.

Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze