fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy komentarz do relacji prezesa PiS z dyrektorem Radia Maryja. – Między Kaczyńskim a Rydzykiem nigdy nie było miłości, ale zawsze łączyły ich żądza władzy i chęć wykorzystania Kościoła do jej zdobycia – mówi polityk prawicy. – Dlatego gdy cel mają wspólny, stoją przy ołtarzu ramię w ramię. A gdy jeden drugiego próbuje ograć, zaczyna się faza szorstkiej przyjaźni, a mówiąc precyzyjniej – teatralnej zimnej wojny – uważa Aleksandra Pawlicka.

Wprost

Agata Jankowska rozmawia z Barbarą Stuhr o trudnym życiowym doświadczeniu, które dotknęło jej rodzinę. – Nic innego się nie liczy, bo walczysz na śmierć i życie o człowieka, którego kochasz. Zrobisz wszystko, żeby nie odszedł – Barbara Stuhr opowiada o chorobie i powrocie do zdrowia swojego męża Jerzego Stuhra. – W Polsce co roku diagnozę „rak” słyszy ponad 140 tys. osób. Jeśli prognozy się sprawdzą, co czwarty z nas w swoim życiu zachoruje na nowotwór – przytacza dane Katarzyna Pinkosz.

Do Rzeczy

– Polski rząd deklaruje, że nie podpisze dokumentu, który prowadziłby do szerokiego napływu imigrantów do krajów europejskich. Tylko że do Polski obcokrajowcy i tak napływają wielką falą – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Coraz więcej imigrantów”. Ponadto przeczytamy również o zakazie, który ma ratować naszą planetę przed katastrofą ekologiczną. – Unia Europejska zabiera się po raz kolejny do ratowania świata. Zamierza bezwzględnie zakazać plastikowych produktów jednorazowego użytku – pisze Tomasz Teluk w tekście „Świat bez plastiku”.

Polityka

Tematem numer jeden najnowszej „Polityki” jest szef rządu – Mateusz Morawiecki. – 11 grudnia minie rok premierostwa Mateusza Morawieckiego. Zamiast wielkiej zmiany nerwowa krzątanina. Nowych pomysłów brak, a stare zaczynają się Polakom nudzić. Czy coś jeszcze zostało z modernizacyjnej obietnicy PiS, kojarzonej z nowym premierem? – pyta Rafał Kalukin. Marcin Piątek pisze z kolei o jednej z najbardziej zasłużonych polskich sportsmenek. – Justyna Kowalczyk już nie walczy o medale. Zamiast tego trenuje młode pokolenie biegaczek i szuka kogoś, kto będzie mógł ją zastąpić.

Sieci

– Dwie stacje. Dwa światopoglądy. Dwie Polski. Dwa światy. TVP i TVN niby mówią o tym samym, ale coś zupełnie innego. Opisują rzeczywistość czy ją kreują? Czy wolno mierzyć je jedną miarą? Na ile bazująca na skrajnych emocjach narracja wpływa na nasz odbiór polityki? I ile jest prawdy w stwierdzeniu, że ten, kto ma telewizję, ma władzę? – czytamy w tygodniku „Sieci”. Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Formatowanie na ekranie” analizują działania największych stacji telewizyjnych, które walczą o widza, ale również o wyborcę.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze