Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek
W najnowszym numerze „Newsweeka” rozmowa z były premierem. – Czekam na taki sen i moja żona też, bo różni nasi koledzy i przyjaciele mówią, że nasz syn Leszek do nich przyszedł we śnie – mówi premier Leszek Miller o śmierci syna i politycznych zakrętach. Ponadto Paweł Reszka pisze o zakończeniu kariery sportowej przez Agnieszkę Radwańską. Jak szybko zatęsknimy za popularną „Isią”?
Wprost
– To jeden z najbardziej nerwowych tygodni w roku. W pracy pośpiech i liczne obowiązki, w sklepach tłok, na ulicach miast korki. Paradoks polega na tym, że ten szalony czas poprzedza dni dla wielu z nas uroczyste i wzruszające, Wigilię oraz Boże Narodzenie – pisze we wstępniaku Jacek Pochłopień. We „Wproście” przeczytamy również rozmowę z Danielem Nenowem, współreżyserem pełnometrażowej animacji – „Jeszcze dzień życia”.
Do Rzeczy
– Chwalą ją za styl, krytykują za niemieszanie się do polityki. Większość Polaków ocenia ją dobrze, ale nie chce przyznania pierwszej damie pensji. Jak po trzech latach w nowej roli odnajduje się Agata Kornhauser-Duda? – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Dama w cieniu męża”. Ponadto „Zbigniewa Herberta życie na podsłuchu” – z Joanną Siedlecką, pisarką, autorką biografii rozmawiają Krzysztof Masłoń i Tomasz Zbigniew Zapert.
Polityka
– Kobiety opisane są w Ewangeliach jako najwierniejsze z wiernych. Przez całą drogę podążają za Jezusem jako uczennice. Trwają przy nim, gdy reszta uczniów ucieka, są pod krzyżem do końca. Chociaż wszystkie księgi biblijne pisane są przez mężczyzn, do nich kierowane, przez nich tłumaczone, interpretowane i komentowane, to – jak pisze teolożka dr hab. Elżbieta Adamiak, autorka książki „Milcząca obecność” – Dobra Nowina o Jezusie zaczyna się i kończy słowami kobiet – czytamy w najnowszym wydaniu „Polityki”.
Sieci
Najnowszy świąteczny numer tygodnika „Sieci” odkrywa tajemnice Maryi. Matka Boża jest najbardziej popularną i rozpoznawalną kobietą w dziejach świata, a jednak mało o niej wiemy – Grzegorz Górny przybliża historię i nieznane fakty z jej życia. – Protoewangelia Jakuba spisana została w języku greckim prawdopodobnie między 140 a 170 r. Opisuje narodziny i młodość Maryi, zwiastowanie i narodzenie Jezusa, a kończy się ucieczką Świętej Rodziny do Egiptu – pisze Górny.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |