Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” Renata Kim pisze o „Lotnej duszy organisty”. – Nowożeńcom trudno wytłumaczyć, że granie świeckiej muzyki w czasie mszy jest zabronione. Mówi więc, że zagra „Hallelujah”, ale pod warunkiem, że przebiorą się za Shreka i Fionę. Więcej nie nalegają – czytamy. Ponadto Aleksandra Pawlicka komentuje ostatnie doniesienia o tym, czy Jan Paweł II wiedział o nadużyciach w Kościele.
Wprost
– Donald Tusk chce stworzyć nowy projekt polityczny. Ma z nim ruszyć tuż po wyborach europejskich, choć jego wysłannicy już zaczęli dyskretny objazd po kraju – piszą Joanna Miziołek oraz Eliza Olczyk. Ponadto Karol Wasilewski pisze o sytuacji na rynku mieszkaniowym. – Przez 10 lat trzeba odkładać średnią krajową pensję, żeby kupić 60-metrowe mieszkanie w Warszawie. Z jednej strony ceny są zawrotne, z drugiej na pniu wyprzedają się nawet dziury w ziemi – czytamy.
Do Rzeczy
– Bohater cyklu publikacji „Gazety Wyborczej” Gerald Birgfellner nie jest wielkim deweloperem ani liczącym się graczem na zachodnim rynku. Uważano go za człowieka do „zadań specjalnych” – piszą Wojciech Wybranowski i Andrzej Niewiadowski z Bratysławy w artykule „Austriak we mgle”. Ponadto o tym, że „Brexit to niepodległość” przekonuje prof. Alan Sked, wykładowca London School of Economics, założyciel UK Independence Party, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” pojawia się temat oddzielenia państwa od Kościoła. – Mamy wysyp inicjatyw na rzecz świeckości państwa. To temat, na którym można zrobić dobry wynik wyborczy, co pokazał w 2011 r. sukces Ruchu Palikota. Do tego też wyraźnie odwołuje się Wiosna Roberta Biedronia, który postulat ostrego rozdziału Kościoła od państwa potraktował jako wyróżnik nowego ruchu – pisze Ewa Siedlecka.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o ataku na św. Jana Pawła II, na którego ma być zrzucona wina za tolerowanie i tuszowanie skandali homoseksualno-pedofilskich w Kościele. W artykule „Katolicy a homoseksualizm” ks. Andrzej Kobyliński omawia problem homoseksualizmu wśród księży katolickich. Przypomina, że do 2005 r. za przeszkodę do święceń kapłańskich były uznawane jedynie akty homoseksualne, a nie sama tendencja homoseksualna.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |