fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
newsweekNewsweek Polska
– Fundamentem III RP były kompromis z 1989 roku i konstytucja z roku 1997. Fundamentem obecnej władzy jest kłamstwo – pisze we wstępniaku redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis. Jego zdaniem twarzą tego kłamstwa jest prokurator Piotrowicz, za którym ciągnie się prokuratorska przeszłość w czasach PRL. Ponadto Miłosz Węglewski porusza powracający temat handlu w niedzielę, a Jacek Pawlicki zwraca uwagę na marsz z Berlina do Aleppo, który ma wystartować w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tematem numeru jest rozmowa Tomasza Lisa z Przewodniczącym Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem.
wprostWprost
Lista najbogatszych Polaków zagranicą, ostrzeżenie przed rosnącymi cenami i poradnik: „jak nie pokłócić się przy wigilijnym stole” – o tym przeczytamy w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”. Karol Wasilewski i Magda Gryn ostrzegają, że rok 2017 może okazać się rokiem podwyżek, które mocno uderzą po kieszeni polskie rodziny. Znajdziemy także artykuł na temat ciąży Anny Lewandowskiej. Czy zainteresowanie narodzinami dziecka Roberta i Anny Lewandowskich dorówna szaleństwu związanym z przyjściem na świat potomka w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Ekspertów zapytali o to Szymon Krawiec i Magda Kozińska.
do-rzeczyDo Rzeczy
Według redakcji tygodnika opozycja przekracza kolejne granice w walce w rządem oraz Prawem i Sprawiedliwością. – Opozycja sięga po coraz bardziej radykalne i niebezpieczne z punktu widzenia funkcjonowania państwa środki. Histeria nasiliła się przed 13 grudnia – pisze Piotr Semka w tekście „Zimowa gorączka”. Przeczytamy również wywiad z szefem MSZ. – Tusk nie zalał Brukseli urzędnikami i ekspertami z Polski, którzy mogliby lobbować za naszym krajem, a my nie zostaliśmy zalani informacjami, które moglibyśmy wykorzystać w działalności dyplomatycznej – podsumowuje dokonania byłego premiera na stanowisku szefa Rady Europejskiej Witold Waszczykowski, w rozmowie z Kamilą Baranowską.
politykaPolityka
W najnowszym numerze „Polityki” przeczytamy raport, w którym znajdziemy jasną tezę, że Polska od czasu, gdy władzę przejęło PiS jest w chaosie. – Mówi się, że Jarosław Kaczyński i jego partia lubią zarządzać strachem. Że kontrolują polityczną sytuację za pomocą kolejnych konfliktów. Coraz bardziej jednak widać lawinowo rosnące koszty tej metody – jest to wszechogarniający chaos w państwie. W niemal wszystkich dziedzinach – podkreśla redakcja tygodnika. Ponadto znajdziemy tekst na temat głośnej sprawy senatora Józefa Piniora. Dziennikarze „Polityki” przyglądają się też Instytutowi im. Lecha Kaczyńskiego.
wsieciwSieci
Repolonizacja banków staje się faktem. W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” prezes zarządu PZU, Michał Krupiński przybliża szczegóły zakupu akcji Banku Pekao SA od włoskiego UniCredit. W najnowszym wydaniu tygodnika publicyści komentują zapowiadane na 13 grudnia „wypowiedzenie posłuszeństwa” przez opozycję. Swój komentarz do odezwy opozycji umieścił również Bronisław Wildstein. Nowy numer „wSieci” zawiera także specjalny dodatek Instytutu Pamięci Narodowej „Zbrodnie stanu wojennego w oczach prokuratorów Instytutu”.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze