fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Przez kilkanaście lat stworzyliśmy naprawdę dobre gimnazjum, dopieszczone, z fajnymi dziećmi, z sukcesami dydaktycznymi, wychowawczymi. Nagle powiedziano, że to jest nieważne i postanowiono wszystko zniszczyć. Od dwóch lat nie mamy motywacji, żeby cokolwiek w tej szkole rozwijać – mówi w rozmowie z „Newsweekiem” Jarosław Szulski, pisarz, nauczyciel i wychowawca w gimnazjum i liceum im. Reytana w Warszawie.

Wprost

– Informacje, które w ostatnim czasie zostały ujawnione, jeśli chodzi o kwerendę w dokumentach IPN-owskich dokonanych przez kilku dziennikarzy, zawstydzają służby specjalne, które powinny były wcześniej je dostrzec – uważa płk Paweł Białek, były wiceszef ABW. – Z dzisiejszego punktu widzenia z całą pewnością służby powinny się tą sprawą zainteresować, szczególnie ABW – przekonuje.

Do Rzeczy

W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy o powrocie Roberta Kubicy do F1. – Minęło ponad osiem lat od ostatniego wyścigu Roberta Kubicy w F1. Czy po wieloletniej przerwie wymuszonej groźnym wypadkiem Kubica ma szanse nawiązać walkę z najlepszymi? Pierwszy sprawdzian 17 marca – zauważa Radosław Wojtas w artykule „Nowy rozdział Kubicy”.

Polityka

– Kto da więcej? roku wyborczym polska polityka zaczyna upodabniać się do obłędnej licytacji. Ale to nie licytujący płacą, więc mogą bez końca podbijać stawkę – pisze Rafał Kalukin. – Medialne debaty polityczne krążą ostatnio wokół pytania: czy 20 mld zł, jakie PiS chce jeszcze w tym roku wypłacić wyborcom, wystarczy do wygrania obu wyborów? – komentuje z kolei Jerzy Baczyński.

Sieci

W najnowszym numerze „Sieci” Jacek Karnowski rozmawia z Tomaszem Porębą, europosłem, szefem kampanii wyborczej PiS w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego („Jesteśmy kilka kroków przed opozycją”). Poręba mówi o zbliżających się wyborach w maju, planach na rozwój kraju, potrzebie mobilizacji wyborców i zbieraniu energii na wybory jesienne. – Piątka Kaczyńskiego to logiczny ciąg dalszy wcześniejszych propozycji programowych – podkreśla.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze