fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Jako rodzice często nie zdajemy sobie sprawy, że skuteczniej przekażemy dziecku prawdy życiowe, pokazując własne zachowania i postawy, zamiast mówiąc, jak ma postępować. Nie można wymagać od dziecka czegoś, czego samemu się nie robi – piszą w najnowszym numerze „Newsweeka” Joanna Kotarska i Katarzyna Krakowska.

Wprost

W tygodniku „Wprost” pojawia się temat Wenezueli, w której sytuacja ciągle się pogarsza i nie widać końca wewnętrznego konfliktu. – Wenezuela stacza się coraz bardziej w nędzę, głód, chaos i bezprawie. Globalni gracze nie zdecydowali jeszcze, co z tym krajem zrobić – czytamy w reportażu Tomasza Czukiewskiego.

Do Rzeczy

– Czy Morawiecki – człowiek (jasne – nie on sam, lecz z całą swoją ekipą), który od trzech lat co roku „wyczarowuje” kilkadziesiąt miliardów złotych, potrafi „wyczarowywać” ich jeszcze więcej? I to więcej o – bagatela – dodatkowe dziesiątki miliardów? A dokładnie: o 40 mld zł co roku? Tak, by starczyło na kolejne pomysły rządu? – zastanawia się Piotr Gabryel.

Polityka

– Polskimi dziećmi w szkołach zajmują się ludzie zmęczeni, wystraszeni i rozczarowani. Ale w nauczycielkach i nauczycielach właśnie zaczął się budzić gniew – pisze Joanna Cieśla w tekście „Bunt nauczycieli”. Przeczytamy również rozmowę Janusza Wróblewskiego z Pawłem Pawlikowskim. – Muszę ochłonąć po tych swoich przygodach w Hollywoodzie – mówi twórca „Zimnej wojny” Paweł Pawlikowski, odpowiadając na pytania o kolejny film.

Sieci

Andrzej Przyłębski w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi („Nie boję się walczyć o dobre imię Polski”) porusza wiele istotnych tematów, m.in. nieumiejętności właściwego prowadzenia dyskusji, medialnych manipulacji, kwestii wolności mediów czy potrzeby wzmacniania konserwatyzmu w Europie. Twierdzi, że w efekcie manipulacji dziennikarskich wśród Niemców panuje nieprawdziwe przekonanie, że polski rząd dąży do rozbicia Unii Europejskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze